‘Ηττα για τον μπασκετικό ΑΟΤ στο ντέρμπι με τον Αλμυρό

Τελευταία αγωνιστική σήμερα στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής όπου η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από την αντίστοιχη του ΓΣ Αλμυρού με 76-79.
Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στην ομάδα του Αλμυρού η οποία μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήρε μια διαφορά ασφαλείας 8-9 πόντων και έτσι έκλεισε και το πρώτο ημίχρονο με σκόρ 29-38.
Στην επανάληψη, η ομάδα μας μπήκε δυνατά, κατάφερε να κανει ένα σερί ανατρέποντας το σκορ απο το -14 αλλά στο τέλος, λίγο οι λάθος επιλογές λίγο τα βεβιασμένα σουτ έδωσαν την δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλευτούν και να πάρουν τη νίκη με 76-79.