Trikalascore

Το Δενδροχώρι πήρε το απόλυτο ντέρμπι κορυφής με το Πρίνος

Ο Μέγας Αλέξανδρος Δενδροχωρίου αναδείχτηκε νικητής σήμερα στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής του 2ου ομίλου της Β’ Ερασιτεχνικής κόντρα στον Α.Ο Πρίνους.

Στο γήπεδο Δενδροχωρίου παρατάχτηκαν σήμερα οι δύο εκ του αποτελέσματος πιο δυνατές ομάδες του ομίλου που αποτελούν και τα φαβορί για άνοδο, θέλοντας τη νίκη και την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Αμφότερες οι ομάδες είχαν πριν το παιχνίδι αυτό το απόλυτο και από 15 βαθμούς.

Το ντέρμπι παρακολούθησαν περίπου 150 φίλοι και των δύο ομάδων αλλά και φίλαθλοι της γύρω περιοχής.

Το Δενδροχώρι μπήκε πιο δυνατά στο ματς και ήταν η ομάδα που στο πρώτο ημίχρονο πίεσε περισσότερο.

Υπήρξαν στο Α’ 45λεπτο ευκαιρίες , οι περισσότερες από πλευράς γηπεδούχων.

Στην επανάληψη το Πρίνος προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να έχουν και πάλι κάποιες καλές στιγμές.

Για να φτάσουμε στο 64′ όταν ο Πανάγος με ωραίο πλασέ νίκησε το Γεωργούλα κάνοντας το 1-0 για το Δενδροχώρι.

Οι φιλοξενούμενοι μετά το τέρμα που δέχτηκαν πίεσαν για την ισοφάριση, αλλά δίχως αποτέλεσμα.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι θα έμενε αυτό το 1-0, στο 90′ ο πολύπειρος Λαγκαδινός με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους που είναι πλέον μόνοι πρώτοι με 18 βαθμούς αφήνοντας το Πρίνος στους 15.

Διαιτητές: Κοντίνος-Κωτούλας-Κουτσάγιας

Δενδροχώρι(Κρεμμυδιώτης):Παπαβασιλείου, Γιαντζιτζόγλου,  Μητσιάκης, Χαραλάμπους, Τουρλίδας, Τάσιος, Ευθυμιάδης, Στεφόπουλος, Τσουλχάι, Λαγκαδινός, Πανάγος

Πρίνος(Πάτρας):Γεωργούλας, Κοθράς, Γκουβίνας, Μπελετσιώτης, Τσιούκας, Νταιλιάνης, Δ. Γκουβίνας, Καλογράνας, Ακβρίβος, Μπαρούτας, Νταλάσης