Νίκη Πρίνους κόντρα στην ΑΕΤ σε φιλικό…σαν επίσημο

ΑΕΤ και Πρίνος αναμετρήθηκαν σήμερα στο γήπεδο Κηπακίου, στην πρόβα τζενεράλε τους, οκτώ ημέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

‘Εγινε ένα πολύ δυνατό φιλικό, το οποίο θύμιζε περισσότερο επίσημο αγώνα, καθώς δεν έλειψαν τα δυνατά μαρκαρίσματα και οι μικροεντάσεις και το Πρίνος επικράτησε με 0-1.

Το συγκρότημα του Βίκτωρα Ψύχου παρουσιάστηκε και σήμερα με σοβαρότητα, παρά τις ελλείψεις και σε γενικές γραμμές είχε θετική παρουσία, φτάνοντας στη νίκη χάρη σε τέρμα του Μπακάλη, ο οποίος σκόραρε για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες ημέρες, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Από την άλλη και η ΑΕΤ είχε τα δικά της θετικά διαστήματα και σίγουρα θα παρουσιάσει στο νέο πρωτάθλημα μία θετική εικόνα.

Το φιλικό χάλασε στα τελευταία λεπτά λόγω συνεχών εντάσεων, ενώ από το παιχνίδι αποχώρησαν τραυματίες από πλευράς ΑΕΤ οι Τσιόβολος και Σκέμπι.

Διαιτητής: Μουστάκας