Trikalascore

Πρεμιέρα με το δεξί για τη Λυγαριά, σπουδαίο διπλό επί της Κρύας Βρύσης(PICS)

Έβαλαν τα  δυνατά τους  και οι δυο ομάδες, οπότε πρόσφεραν στο κοινό ένα ανοιχτό και καθαρό  παιχνίδι στο γήπεδο της Διάβας στο πλαίσιο της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Ο λόγος για την  Κρύα   Βρύση και την   Λυγαριά, που  έσπευσαν να χαρούν το ποδόσφαιρο.

Τελικά οι φιλοξενούμενοι  του  Ν. Κακούσιου   κατάφεραν να αλλάξουν τους  συσχετισμούς επικρατώντας  με 1-3.

Στο πρώτο μέρος  η  Κρύα   Βρύση ξεκίνησε  δυνατά  θέλοντας  να αξιοποιήσει την έδρα.

Προηγήθηκε νωρίς  με 1-0  και  συνέχισε στο διάστημα αυτό με θετική αύρα. Την ίδια  ώρα οι φιλοξενούμενοι κοίταξαν να ανεβάσουν στροφές.

Ετσι  στην επανάληψη  ενήργησαν με ψυχραιμία  καταφέρνοντας  να γυρίσουν το ματς.

Το 1-0 σημείωσε στο 4′  o   Γιαννάκης ύστερα από προσπάθεια και σουτ με το αποτέλεσμα  αυτό  να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 47’ ο Κοθράς  κέρδισε πέναλτι. Ο Ζυγολίκας  σημάδεψε σωστά για το 1-1.

Στο 90’ ο  Αθανασίου  κέρδισε  πέναλτι. Αυτή την φορά  την ευθύνη ανέλαβε ο  Οικονόμου, που έκανε το 1-2.

Στο 92’ ο  Πατρίκαλος με φοβερό σουτ από 30 μέτρα  διαμόρφωσε το τελικό  1-3.

Η ομάδα της  Λυγαριάς  αφιέρωσε την επιτυχία στον μεγάλο άτυχο  Ν. Τζιωρτζιώτη, που  έπαθε χιαστό σε φιλικό και φυσικά είναι συνέχεια δίπλα του.

ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ (Δ. Αγγέλης): Μαλακασιώτης, Σιούτας, Ταμπουράς, Νάκης, Πούλιος (75′ Κουβελάς), Μπαούτης, Γιαννάκης (85′ Γ. Λιακόπουλος), Μερτσιώτης, Β. Παππάς (79′ Θ. Λιακόπουλος), Μ. Τάτσιος, Κοντοτόλης.

ΛΥΓΑΡΙΑ (Ν. Κακούσιος): Αναστασόπουλος, Χριστοδούλου, Οικονόμου, Μπελετσιώτης. Ν, Καραλής, Κλιάφας, Αθανασίου, Ζυγολίκας(60’ Κουρκούνης), Κοθράς(70’ Κερασιώτης), Γάκης(70’ Πατρίκαλος), Χαρατσίδης(75’ Μπαρκονίκος).

Πηγή-φωτό: Sportskalampaka.gr