Trikalascore

Παίζεται η άνοδος σε Αγία Κυριακή, Οικουμένιο-Παίζεται ο τίτλος σε Πηγή,Δενδροχώρι

Ολοκληρώνεται σήμερα η φετινή δράση στον 1ο όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας, καθώς θα έχουμε τα παιχνίδια της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής που θα κρίνει και το ποιος θα ακολουθήσει την Ακαδημία1 στην παραπάνω κατηγορία.
Μπάρτσα Γριζάνου και Οικουμένιος ακολουθούν κατά πόδας, με το συγκρότημα του Σπύρου Χριστοδούλου να προηγείται τριών βαθμών και μόνο εάν ηττηθεί χάνει τη δευτερη προνομιούχο θέση.
Ο Οικουμένιος από την πλευρά του θα πρέπει να κερδίσει το Ζάρκο στο γήπεδό του και παράλληλα να προσδοκά σε ήττα του Γριζάνου από την πρωτοπόρο Ακαδημία 1 για να πανηγυρίσει εκείνος.
Στο 2ο όμιλο το ντέρμπι γίνεται στην Πηγή, με τον τοπικό ΑΟΠ να υποδέχεται τον ΑΟ Πρίνους, ο οποίος θέλει τη νίκη προκειμένου να κατακτήσει μετά την άνοδο και τον τίτλο.
Σε περίπτωση που δεν κερδίσει το Πρίνος και το Δενδροχώρι επικρατήσει του Κεφαλοβρυσιακού, γίνεται εκείνο το φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Το σημερινό πρόγραμμα:
ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΜΑΪΟΥ
Β Ερασιτεχνική 1ος όμιλος ΩΡΑ 17:00
Πετρωτό – Ακ Αμπελακιων Μανασης Μ Κωτουλας – Αποστολου
Ακαδημία 1 – Γριζάνο Κοντινος Μαργιωλης – Μπαιρακταρης γ. Αγ. Κυριακής
Οικουμένιος – Ζάρκο Δουλοπουλος Τατσιοπουλος – Κοντοκωστας
Αστερας – Βασιλική Αβρααμ Καψουρας – Μαρκοπουλος γ. Μεγαλοχωρίου
Γλίνος – Απόστολοι Ζησης Κοντονικας – Γαντζουλας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΑΚΑΔΗΜΙΑ1 74-20 54
3 ΓΡΙΖΑΝΟ 53-15 51
2 ΑΓ. ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΟΣ 71-24 48
4 ΓΛΙΝΟΣ 50-20 44
5 ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ 43-29 36
7 ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ 34-29 33
6 ΠΕΤΡΩΤΟ 41-33 32
8 ΖΑΡΚΟ 46-32 32
9 ΒΑΣΙΛΙΚΗ 24-56 17
10 ΑΣΤΕΡΑΣ 18-81 12
11 ΛΟΓΓΟΣ – –
12 ΑΕΚ ΣΑΡΑΓΙΩΝ – –

Β Ερασιτεχνική 2ος όμιλος ΩΡΑ 17:00
Ροπωτό – Ασπροβαλτος Σταφυλας Γιαννετσος – Αβρααμ Β γ. Φιλύρας
Πηγη – Πρίνος Λεωνιδας Σ Παπαγεωργοπουλος – Πάφης
Πιαλεία – Χρυσομηλια Βουτσελας Κωστηρας – Λαφαζανης
Φωτεινό – Παλαιομ/ρο Ανδριοπουλος Ρατζας – Κατσογιαννος
Δενδροχωρι – Κεφαλοβρυσιακος Κουτσαγιας Γ Τατσινας – Καπερωνης
Γ Ερασιτεχνική 1ος όμιλος ΩΡΑ 15:30
Λιλή – Διαλεχτό Μουστακας Κουτσαγιας Ε – Τζιοτζιος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΠΡΙΝΟΣ 63-13 54
2 ΔΕΝΔΡΟΧΩΡΙ 71-11 49
3 ΠΗΓΗ 58-12 47
4 ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΟΣ 60-28 40
5 ΚΕΦΑΛOΒΡΥΣΙΑΚΟΣ 51-33 39
6 ΡΟΠΩΤΟ 36-32 33
7 ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ 32-51 25
8 ΠΙΑΛΕΙΑ 28-56 22
9 ΠΑΛ/ΣΤΗΡΟ 33-51 21
10 ΦΩΤΕΙΝΟ 25-62 13
11 ΓΟΜΦΟΙ – –
12 ΘΕΟΠΕΤΡΑ – –
-Εκκρεμεί ο αγώνας Φωτεινό-Δενδροχώρι

Leave your vote

Related posts

VIDEO με τα Highlights από το Α.Ο Τρίκαλα-Νίκη Βόλου

admin

Ο ΑΟ Τρίκαλα στις ομάδες με τις περισσότερες συμμετοχές στη Β’ Εθνική

admin

Παραμένει τεχνικός διευθυντής στον Α.Ο Τρίκαλα ο Νίκος Σαμολαδάς

admin

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.