Trikalascore

Δυνατά ματς στη 2η στροφή

Στη σκιά των γεγονότων λόγω κορωνοιού διεξάγεται αύριο η 2η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.
Μία αγωνιστική που περιλαμβάνει αρκετές ενδιαφέρουσες συναντήσεις, ενώ δε θα γίνουν λόγω κρουσμάτων τα παιχνίδια Μπάρα-Ριζαριό και Κρύα Βρύση-Αγία Μονή.
Στον Α’ όμιλο ο Διγενής Νεοχωρίου που αποτελεί και ένα από τα ακλόνητα φαβορί για άνοδο θα δοκιμαστεί στην Μπαλκούρα από τη Δήμητρα/Απόλλων και πιθανώς να έχει δύσκολο έργο, αν και θα έχει τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση των τριών βαθμών.
Στο γήπεδο Μπάρας, τα Σαράγια φιλοξενούν το Μεγαλοχώρι σε ένα ματς ανοιχτό σε όλα τα προγνωστικά και ίσως τους γηπεδούχους να έχουν ένα μικρό προβάδισμα για τους τρεις βαθμούς.
Ενδιαφέρον παιχνίδι και στους Ταξιάρχες, με τον τοπικό ΑΟΤ, έπειτα από τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη της πρεμιέρας απέναντι στα Μεγάλα Καλύβια να θέλει το θετικό αποτέλεσμα και απέναντι στον ισχυρό Πυργετό.
Το συγκρότημα του Κώστα Γουργούλια που θα τεθεί αντιμέτωπος με την πρώην ομάδα του, θέλει να αποδείξει ότι αποτελεί ένα από τα φαβορί του ομίλου και θα ψάξει το διπλό για να ντουμπλάρει τις επιτυχίες του.

Για το Β’ όμιλο η ΑΕΤ θα φιλοξενήσει τους Παραληθαίους, όντας το φαβορί για τη νίκη.
Στην Πύλη ο Πορταικός θέλει να κάνει το 2 στα 2 στην εντός έδρας αναμέτρηση με το Βαλτινό που θα ψάξει ένα θετικό αποτέλεσμα.
Στον Πύργο το τοπικό σωματείο θα φιλοξενήσει τον ανταγωνιστικό και φέτος Α.Ο Κεφαλόβρυσου σε ένα ακόμη αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής.
Τέλος, στη Λυγαριάς, ο τοπικός Απόλλωνας θα αναζητήσει μία μικρή υπέρβαση για να αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα από το Βράχο Καστρακίου, εκ των διεκδικητών της ανόδου και φέτος. Οι φιλοξενούμενοι αναμένεται να έχουν τον πρώτο λόγο.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 2ης στροφής

Αναλυτικά:
Σάββατο 24 – 10 – 2020
Α Ερασιτεχνική
1ος Όμιλος
Ωρα:15:30
Μπάρας Σαράγια – Μεγαλοχωρι Νοτος Αλεξοπουλος Χ – Αποστόλου Π
Μπαλκούρας Δήμητρα – Νεοχωρι Πέτσας Νταλουκας Θ – Τζανης Ν
Ταξιαρχών Ταξιάρχες – Πυργετός Λεωνιδας Σ Σταφυλας Κ – Μουστακας Γ
Ρεπό: Καλύβια Α

Ερασιτεχνική
2ος Όμιλος Ώρα
15:30
Κηπακίου ΑΕΤ – Παραληθαίοι Μανασης Κ Λεωνιδας Κ – Μαργιωλης
Πύλης Πορταικός – Βαλτινό Κουτσαγιας Γ Κατσογιαννος Κ – Καπερωνης Ν
Πύργου Πύργος – Κεφαλόβρυσο Κοντινος Ε Μανασης Μ – Πάφης Χ
Λυγαριάς Λυγαριά – Καστράκι Ζησης Β Μπαλας Χ – Κωτουλας Π

Related posts

Κρούσμα covid-19 σε σχολείο των Τρικάλων

admin

Σταθερά πάνω από 100 τα κρούσματα και την Τρίτη στα Τρίκαλα-8.129 σε όλη τη χώρα

admin

Εφ’ όλης της ύλης στο Κανάλι της Βουλής ο Θανάσης Λιούτας

admin