To Trikalascore σας ενημερώνει για την εξέλιξη της εκτός έδρας αναμέτρησης του Α.Ο Τρίκαλα στη Ρόδο, απέναντι στο Διαγόρα, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής στη SL2.

Διαγόρας (Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Ρουγκάλας, Κωστούλας, Κοντοχρήστος, Αθανασίου, Ντοριβάλ, Λινάρδος, Σμυρλής, Γεωργίου, Κονέ.

ΑΟ Τρίκαλα (Μπακαρός): Γιακουμής, Πιαστόπουλος, Διαμαντόπουλος, Ντιαλόσι, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Πέλκας, Αλμπάνης, Σιλβάνο, Τάχατος, Πανίδης.

Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)
Βοηθοί: Πλακάς, Οικονόμου (Δυτ. Αττικής)

Mετά από 24 λεπτά στο ματς παραμένει το 0-0.

Tα Τρίκαλα με νίκη στο σημερινό ματς όχι απλά κλειδώνουν οριστικά την παραμονή, αλλά βλέπουν και ένα καλό πλασάρισμα ενόψει πλέι άουτ.

Τα Τρίκαλα με έξι απουσίες σήμερα, αλλά δίχως ιδιαίτερο άγχος, που βρίσκεται περισσότερο στην πλευρά των γηπεδούχων.

Γκολ για το Διαγόρα με το Σμυρλή στο 29′ με πλασέ να κάνει το 1-0. Ο Σμυρλής που πέρυσι αγωνίστηκε στα Τρίκαλα.

Στο 32′ εκτέλεση φάουλ Πέλκα από πλάγια δεξιά η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

Τα Τρίκαλα παίρνουν μέτρα και ανεβαίνουν μετά το γκολ.

Στο 34′ σουτ Σιλβάνο από καλή θέση η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Στο 39′ ο Γεωργίου εξαπολύει το ψηλοκρεμαστό σουτ τη μπάλα φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γιακουμή.

Τέλος ημιχρόνου στη Ρόδο χωρίς καθόλου καθυστερήσεις. Ο Α.Ο Τρίκαλα βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0.

Επιστροφή σε περίπου 10 λεπτά για την επανάληψη.

Στο 65′ ο Διαγόρας διπλασιάζει τα τέρματά του με άπιαστη εκτέλεση φάουλ του Ντοριβάλ που στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Γιακουμή.

Στο 75′ βρισκόμαστε πλέον.

Φτάσαμε στο 90′. Τα Τρίκαλα εξακολουθούν να βρίσκονται πίσω με 2-0. Πληρώνοντας τις πολλές και σημαντικές απουσίες τους.