Το Δενδροχώρι πήρε με “αγγλικό” σκορ το γειτονικό ντέρμπι με το Πρίνος

Στο γήπεδο Πρίνους ο τοπικός ΑΟΠ υποδέχτηκε το Μέγα Αλέξανδρο Δενδροχωρίου στο γειτονικό ντέρμπι του 2ου ομίλου για τη Β’ Ερασιτεχνική κατηγορία.

Οι δύο ομάδες παραδοσιακά βγάζουν ματς με αρκετά τέρματα και ωραίο ποδόσφαιρο και το ίδιο συνέβη και σήμερα.

Το Δενδροχώρι πιστοποίησε την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται επικρατώντας με 2-5, δείγμα μιας δεμένης και καλά γυμνασμένης ομάδας, με εξαιρετική φυσική κατάσταση.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν στο πρώτο μέρος ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο, σημειώνοντας πέντε τέρματα, ενώ είχαν και ένα δοκάρι.

Το Πρίνος από την άλλη με σημαντικές απουσίες και αρκετά νεαρά στη σύνθεσή του, καθώς επί της ουσίας το ενδιαφέρον στρέφεται στο χτίσιμο μιας ανταγωνιστικής ομάδας την επόμενη αγωνιστική σεζόν, παρουσίασε ένα πολύ καλό πρόσωπο στην επανάληψη, όπου θα μπορούσε να είχε σημειώσει περισσότερα τέρματα.

To Πρίνος ήταν εκείνο που μπήκε πιο δυνατά στο ματς, χάνοντας δύο καλές στο πρώτο πεντάλεπτο, όπου θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ.

Το Δενδροχώρι ανέλαβε τα ηνία του παιχνιδιού στη συνέχεια με το Στεφόπουλο στο 8′ με κοντινή προβολή να κάνει το 0-1.

Στο 10′ ο Λαγκαδινός με στρωτό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-2.

Στο 21′ ο Στεφόπουλος με ωραία ατομική προσπάθεια πλάσαρε εύκολα το νεαρό πορτιέρο του Πρίνους για το 0-3.

Στο 27′ το Δενδροχώρι είχε και δοκάρι με το Λαγκαδινό.

Στο 32′ ο Γουγούλης προ κενής εστίας έκανε το 0-4, ενώ στο 37′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έγραψε το 0-5 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, αποφασισμένοι να αλλάξουν την εικόνα του αγώνα και στο 50′ ο Καραίσκος με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 1-5.

Στο 64′ ο Ζάμπρας κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Καραίσκος για το 2-5.

Το Πρίνος ενέτεινε την πίεσή του στα αντίπαλα καρέ θέλοντας να πετύχει και άλλο τέρμα που θα το έβαζε στο ματς και είχε αρκετές καλές στιγμές.

Ωστόσο το 2-5 δεν άλλαξε και ήταν το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις

Πρίνος (Βαλομάνδρας): Μπέης, Πατραμάνης, Ψυχος, Κοθράς, Καλογράνας, Καρούτας, Μανίκας, Βερβέρας, Ζάμπρας, Αλεξιου, Κεφαλάς

Αγωνίστηκαν και οι: Καμέας

Δενδροχώρι (Κρεμμυδιώτης): Πανάγος, Γρ. Τάσιος, Ασπραδάκης, Καραμανώλας, Γκουζιώτης, Στεφόπουλος, Αρβανίτης, Σαγιάς, Γουγουλής, Λαγκαδινός, Βίδρας

Αγωνίστηκαν και οι: Δ. Τάσιος