Πήρε μπροστά η…μηχανή του Πρίνους-Ευρεία νίκη με ωραίο ποδόσφαιρο κόντρα στην Κρύα Βρύση(PICS)

‘Αλλη ομάδα ήταν ο ΑΟ Πρίνους στο χθεσινό παιχνίδι με την Κρύα Βρύση. Με την αύρα του Σπύρου Ευαγγέλου, ο οποίος ντεμπουτάρισε στον πάγκο της ομάδας, οι “ταύροι” επικράτησαν με το ευρύ 5-1 επί της Βρύας Βρύσης, παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο στην επανάληψη.

Στο 1′ ημίχρονο που ήταν σε γενικές γραμμές μοιρασμένο η Κρύα Βρύση ευτύχησε να προηγηθεί με σουτ του Θώμου, με τον Μπακάλη να ισοφαρίζει λίγο αργότερα και το 1-1 να είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι με πολύ όμορφο ποδόσφαιρο σημείωσαν άλλα τέσσερα τέρματα και πρόσφεραν και θέαμα στον κόσμο τους.

Από δύο γκολ στο Β’ ημίχρονο σημείωσαν οι Βλαχόπουλος και Νικλητσιώτης, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.

Αν μη τι άλλο το μέλλον του ΑΟΠ φαντάζει ευοίωνο, με την ομάδα να δείχνει ικανή να πετύχει το φετινό της στόχο, ενώ και η Κρύα Βρύση που στο Α’ ημίχρονο ήταν αρκετά καλή θα προσπαθήσει να πετύχει το δικό της στόχο.