O κακός χαμός στην Πτολεμαίδα-Την έπεσαν στους διαιτητές μετά τον υποβιβασμό του Εορδαικού(PICS+VIDS)

Ο Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας υποβιβάστηκε στα τοπικά πρωταθλήματα, μετά από ένα «πολεμικό» ματς με τον Αστέρα Πετριτή στην Πτολεμαΐδα.

Οι «πράσινοι» ενώ προηγήθηκαν (1-0) στο 87ο λεπτό με τον 16χρονο Δημήτρη Παπαδόπουλο, από τον παράδεισο βρέθηκαν στην κόλαση, αφού στο 90+10 ο Αστέρας ισοφάρισε με πέναλτι του Στεργίου, σε μία φάση όπου ο Εορδαϊκός διαμαρτυρήθηκε πολύ έντονα, με τον διαιτητή Τζάμο, να διακόπτει το ματς για περίπου για δέκα λεπτά.

Σα να μην έφτανε αυτό, ο Στεργίου ένα λεπτό αργότερα σκόραρε εκ νέου, έκανε το 1-2 και «πάγωσε» το γήπεδο της Πτολεμαΐδας. Μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, ακολούθησε πανδαιμόνιο, με τον διαιτητή να είναι στο στόχαστρο, αφού έγινε κυριολεκτικά χαμός.

Οι παίχτες του Εορδαϊκού ξέσπασαν σε κλάματα και ήταν απαρηγόρητοι.