Ξανά κάτω από τη…βάση

Τρίτη σερί ισοπαλία με σκορ 0-0 για τον ΑΟΤ, καθώς και στο ματς του Κατσικά με τη τοπική Θύελλα η ομάδα δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη.

Η εμφάνιση γενικά δεν ήταν αυτή που έπρεπε, καθώς πέρα από την αγωνιστικότητα των παικτών, δεν απείλησε καθόλου τους γηπεδούχους επιθετικά σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, η Θύελλα Κατσικάς, έχασε ευκαιρίες με τον Παπαδόπουλο να κρατά το μηδέν.

Στην επανάληψη και παρά τις αλλαγές, η ομάδα δεν έδειξε και πάλι κάτι το ιδιαίτερο με τους γηπεδούχους να είναι πιο δραστήριοι.

Αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Βασιλάκης των γηπεδούχων στο 81΄.

Ο Παπαδόπουλος σταμάτησε τους γηπεδούχους στο 10΄σε σουτ του Βασιλάκη, στο 20΄με τον ίδιο παίκτη, στο 40΄ σε προσπάθεια του Λόκα, ενώ η Θύελλα Κατσικάς είχε επίσης ευκαιρίες με τον Πάκο στο 56΄, τον Σκανδάλη στο 70΄, και τον Εμβραϊζογλου στο 73΄.

Η μοναδική καλή στιγμή του παιχνιδιού για τον ΑΟΤ, στο 84΄ με τον Ζαίμι που μπήκε από την αριστερή πλευρά στην περιοχή αλλά το σουτ που έκανε ήταν άστοχο.

Θύελλα Κατσικάς (Γκούρας): Θέμελης, Πετρίδης, Μελιγγιώτης, Πάκος, Βασιλάκης, Πότσης, Λόκας (76’ Τουρμούσογλου), Σκανδάλης, Παππάς (88’ Πάνος), Γούλας (81’ Ρίζος), Εμβραΐζόγλου (81’ Πολυχρόης)

AOT (Θεοδοσιάδης) Παπαδόπουλος, Μπουκουβάλας, Μπραντίτσας (46΄Μαλακασιώτης), Γ. Σκόνδρας, Πατρώνης, Ζαίμι, Μπέκας (77΄Καλτσάς), Κοντογεώργος (46΄Βασιλείου), Σαμαντάς (64΄Μαρούδας), Αλεξίου (75΄Κωστόπουλος)