Ισοπαλία στο απόλυτο ντέρμπι του 2ου ομίλου Καστράκι-Μετέωρα(PICS)

Καστράκι και Μετέωρα έφεραν ισοπαλία 2-2 στο παιχνίδι της 11ης αγωνιστική του β’ ομίλου της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας που διεξήχθηκε στο γήπεδο του πρώτου.

Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν καλό με δυνατές μονομαχίες μέσα όμως σε αθλητικά πλαίσια και με τέσσερα συνολικά τέρματα.

Αν και το Καστράκι μπήκε πιο δυνατά στην αρχή του αγώνα, τα Μετέωρα ισορρόπησαν στην συνέχεια και κατάφεραν να προηγηθούν στο φινάλε του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τα Καστράκι από στημένη φάση ισοφάρισε, τα Μετέωρα αμέσως απάντησαν και οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν νέα στημένη φάση και κατάφεραν και ισοφάρισαν στο 84′.

Τα Μετέωρα δεν κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ σε δύο περιπτώσεις με το Καστράκι να βρίσκει λύσεις παρά το ότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ. Και φυσικά για τα Μετέωρα απώλεια ήταν η αποχώρηση του Νταλούκα λόγω τραυματισμού ο οποίος μέχρι τότε ήταν ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του.

Έτσι το φινάλε του πρώτου γύρου βρίσκει στην πρώτη θέση το Καστράκι στον β’ όμιλο και τα Μετέωρα έναν βαθμό πιο πίσω.

Το φιλμ του αγώνα

4′ Σέντρα-σουτ του Γκόβαρη, πέρασε μόλις άουτ.

21′ Σέντρα του Σινάι, ο Ε. Μπαούτης ήταν αφύλαχτος, αλλά αιφνιδιάστηκε και το σουτ που έκανε πέρασε άουτ.

30′ Σουτ του Φορτούνη έξω από την μεγάλη περιοχή, πέρασε άουτ.

34′ Ο Νταλούκας βρήκε τον Μαρούδα αυτός ήταν αφύλαχτος, αλλά το πλασέ του αποκρούστηκε από τον Ζαρόπουλο.

38′ Ο Β. Αλμπάνης σούταρε από πλάγια θέση, αλλά ο Γκουλιώνης απόκρουσε σε κόρνερ.

44′ Από κόρνερ του Νταλούκα, ο Γκόβαρης στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα σημείωσε αυτογκόλ κι έτσι έγινε το 0-1 για τα Μετέωρα.

62′ Κόρνερ του Γιαννούλα, η μπάλα πήγε στο δεύτερο δοκάρι και ο Ε. Μπαούτης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

62′ Ο Νταλούκας πέρασε όποιον βρήκε μπροστά από πλάγια, έκανε και την σέντρα και ο Μαρούδας με προβολή έκανε το 1-2.

67′ Σέντρα του Γιαννούλα, κεφαλιά του Β. Αλμπάνη από καλή θέση, πέρασε άουτ.

84′ Κόρνερ του Γιαννούλα, ο Τσιαντούλας με κεφαλιά και παρά την προσπάθεια του Γκουλιώνη ισοφάρισε σε 2-2.

91′ Ο Μόκας πέρασε την μπάλα στον Μαρούδα αυτός σούταρε, η μπάλα κόντραρε, σουτ του επερχόμενου Σινάνη η μπάλα κόντραρε εκ νέου και πέρασε κόρνερ.

Διαιτητής ήταν ο Πέτσας με βοηθούς τους Αλεξόπουλο και Μουστάκα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΚΑΣΤΡΑΚΙ (Λ. Σακελλαρίδης): Ζαρόπουλος, Γιαννούλας, Κοτόρι, Γκόβαρης (72′ Τσιαντούλας), Α. Αλμπάνης, Ε. Μπαούτης, Β. Αλμπάνης, Σινάι, Θεοδώρου, Σαμούτης (91′ Μισιρλής).

ΜΕΤΕΩΡΑ (Χ. Αυγέρος): Γκουλιώνης, Πούλιος (46′ Κατσιούλας) Δρόσος, Φορτούνης, Ράτζας, Καραμούζης, Νταλούκας (70′ Σινάνης), Θώμος (60′ Καλτσάς), Μαρούδας, Ψαθογιαννάκης (79′ Μόκας), Πολυζόπουλος.

Πηγή-φωτό: Sportskalampaka.gr