Ισόπαλο το ντέρμπι Καστράκι-Κεφαλόβρυσο

Ύστερα από ένα εκπληκτικό παιχνίδι σε εξέλιξη το Καστράκι παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στο Κεφαλόβρυσο σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο “Βασίλης Καρακίτσιος” για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Έγινε ένα ματς για γερά νεύρα με πολλές φάσεις κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, με αποβολή, ενώ το τελικό του αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο το Κεφαλόβρυσο πέτυχε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους καθώς προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό και δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος το Καστράκι αφού πίεσε κι έχασε ευκαιρίες ειδικά από την στιγμή που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Μάριο Κοτόρι ισοφάρισε τελικά όταν το παιχνίδι μπήκε στο τελευταίο 20λεπτο.

Οι φιλοξενούμενοι όμως και πάλι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν στο 79′, το Καστράκι αν κι έμεινε στην συνέχεια με 10 παίκτες λόγω αποβολής τελικά κατάφερε και ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Φάσεις-γκολ

2′ Ο Ζάρρας εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας, πρόλαβε και τον Καλούδη και με πλασέ έκανε το 0-1.

21′ Σέντρα του Γιάννη, κεφαλιά του Μπλούτσου πέρασε μόλις άουτ.

59′ Γύρισμα του Μπαούτη, σουτ του Κοτόρι, απόκρουσε πολύ δύσκολα ο Τεντολούρης.

60′ Κόρνερ του Μπλούτσου, σουτ του Τσιαντούλα από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

63′ Σουτ του Α. Αλμπάνη, απόκρουσε δύσκολα και πάλι ο Τεντολούρης.

66′ Από λάθος της άμυνας του Κεφαλοβρύσου, σουτ του Μπαούτη, απόκρουσε και πάλι ο Τεντολούρης.

71′ Σέντρα του Γιάννη, ο Κοτόρι με απευθείας σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

76′ Ο Τσαουσίδης βγήκε τετ-α-τετ με τον Καλούδη, πλάσαρε, αλλά ο τερματοφύλακας του Καστρακίου έδιωξε σωτήρια.

79′ Ο Μαντέλας βρήκε τον Τσαουσίδη, αυτός έστρωσε στον Μητσιάδη ο οποίος με διαγώνιο σουτ σημείωσε το 1-2.

81′ Σουτ του Σαμούτη από καλή θέση, πέρασε άουτ.

87′ Ο Καλούδης αποβλήθηκε για φάουλ εκτός περιοχής και την θέση του στην εστία προς στιγμήν την πήρε ο Μπαρμπαρούσης και στην συνέχεια ο Υφαντής.

91′ Φάουλ του Μπαούτη, ο Σαμούτης πρόλαβε τον Τεντολούρη και με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Διαιτητής ήταν ο Δουλόπουλος με βοηθούς τους Σταφυλά και Καπερώνη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΚΑΣΤΡΑΚΙ (Θ. Καραγιάννης-Λ. Σακελλαρίδης): Καλούδης, Μπαλογιάννης (55′ Κοτόρι), Μπλούτσος (81′ Σινάι), Γιάννης, Τσιαντούλας, Μπαρμπαρούσης (92′ Υφαντής), Μπαούτης, Α. Αλμπάνης, Β. Αλμπάνης, Σ. Αλμπάνης, Σαμούτης.

ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟ: (Παπαζήσης): Τεντολούρης, Ζάρρας, Σ. Σμιγάδης, Καρράς, Μαυρικίου, Μητσιάδης, Μαργαρίτης, Στελλίου, Μαντέλας, Ζώης (74′ Τσαουσίδης), Ψαθογιαννάκης (67′ Σίμος).

Πηγή-φωτό: Sportskalampaka.gr