Εύκολη πρόκριση για Διγενή, θετικός στο Α’ ημίχρονο ο Πορταικός(PICS+VID)

Στο Μπάμπης Παπαχατζής της Οιχαλίας ο Διγενής Νεοχωρίου υποδέχτηκε τον Πορταικό σε ένα παιχνίδι που είχε κάποιο ενδιαφέρον.
Ωστόσο, ο νόμος του φαβορί υπερίσχυσε με τους Ερυθρόλευκους να φτάνουν στην επικράτηση με σκορ 4-0, απέναντι σε μία καλή ομάδα, που είναι γεγονός ότι το πάλεψε καλά στο Α’ ημίχρονο.
Στην επανάληψη όμως ο Διγενής πάτησε γκάζι για να φτάσει τελικά στην ευρεία επικράτηση.
Μόλις στο 8’ οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το 0-1 με διπλή ευκαιρία του Μανώλη που αρχικά σούταρε επάνω στην Κουτσόπουλο και εν συνεχεία στο δοκάρι.
Στο 23’ το Νεοχώρι άνοιξε το σκορ, έπειτα από λάθος της άμυνας του Πορταικού ο Χατζηχαραλάμπους έσπασε στο Γόρδιο και αυτός στο Βασιλείου που πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.
Στο 60’ ο Βαρναβίδης πέρασε ωραία με τακουνάκι και το Διογένη και προ κενής εστίας πλάσαρε για το 2-0.
Ο ίδιος παίκτης στο 65’ με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 3-0.
Στο 75’ ο Τσάτσος με κοντινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.
Διαιτητές: Κοντίνος-Μανασής-Πάφης
Οι συνθέσεις
Διγενής (Μπεριτζάς): Κουτσόπουλος, Καταρέλος, Τσιγαρίδας, Δραγατσίκης, Πιρέ, Μπασιάκας, Χατζηχαραλάμπους, Γόρδιος, Βασιλείου, Μάγγος, Μαλάκος
Αγωνίστηκαν και οι: Κατσίκας, Μυλερός, Κουρκουλιώτης, Τσάτσος, Βαρναβίδης
Πορταικός (Σαργιώτης): Διογένης, Σοφοκλέους, Βλαστός, Κωστάκης, Αλεξίου, Χριστοφή, Γρηγορίου, Πασσιάς, Βαγενάς, Μανώλης, Τσαρουχάς
Αγωνίστηκαν και οι: Τσουκαλάς, Πανάγος, Κάβρας