Βαριά ήττα για τα κορίτσια του Α.Ο.Τ από τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ

Για την 4η αγωνιστική της Α’ Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε στα Κουφάλια την ομάδα των Τρικάλων, των οποίων και επιβλήθηκε εύκολα με 8-2 και έκανε το 3×3 στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Δικέφαλος μπήκε με το… πόδι στο γκάζι και μόλις στο 6ο λεπτό βρέθηκε να προηγείται με 2-0 με τις Πούλιου και Καραπέτσα να βρίσκουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Οκτώ λεπτά αργότερα, οι «ασπρόμαυρες» τριπλασίασαν τα τέρματά τους με την Σπυριδωνίδου και στο 19′ η Κακαμπούκη από κοντά «έγραψε» το 4-0 για τον ΠΑΟΚ. Η ίδια παίκτρια έκανε και το 5-0 στο 27ο λεπτό.

Το τελευταίο γκολ του πρώτου μέρους άνηκε στα Τρίκαλα καθώς η Κωστοπούλου σε τετ α τετ με την Παπακωνσταντίνου μείωσε σε 5-1, στην πρώτη τελική των φιλοξενούμενων στο παιχνίδι.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τον ρυθμό του πρώτου, όμως αυτό δεν σημαίνει πως δεν είχε γκολ.

Οι φιλοξενούμενες μείωσαν κι άλλο σε 5-2 με την Ντόκου, όμως ο ΠΑΟΚ με γκολ από τις Σπυριδωνίδου και φάουλ της Μήτκου στο 76′ και στο 81′ διαμόρφωσαν το 7-2. Στο 89′ η Θωμαή Βαρδαλή από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 8-2.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Πέριτσα Κρίστιτς, την Τετάρτη (5/5) όπου και θα αντιμετωπίσει στον Εύοσμο τον Αγροτικό Αστέρα.

ΠΑΟΚ – Τρίκαλα: 8-2

Ημίχρονο: 5-1

Τα γκολ: Πούλιου 3′, Καραπέτσα 6′, Σπυριδωνίδου 14′, 76′, Κακαμπούκη 19′, 27′, Μήτκου 81′, Βαρδαλή 89′ – Κωστοπούλου 40′, Ντόκου 56′.

ΠΑΟΚ (Κρίστιτς): Παπακωνσταντίνου, Σμίλκοβιτς, Γκάτσου, Καραπέτσα, Μήτκου, Δοϊναρλή, Στράντζαλη, Κακαμπούκη, Βαρδαλή, Σπυριδωνίδου, Πούλιου.