Θετικές εντυπώσεις ο ΑΟΤ παρά τη φιλική ήττα στη Φιλιππούπολη

Στο τρίτο φιλικό τεστ προετοιμασίας του, ο ΑΟ Τρίκαλα ηττήθηκε με 3-1 από τον Απόλλωνα Λάρισας.

Ωστόσο, οι κυανέρυθροι άφησαν θετικές εντυπώσεις και το τελικό σκορ μάλλον τους αδικεί, με τους περισσότερους ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν να παρουσιάζουν καλό πρόσωπο.

Στο πρώτο μέρος παρά το 1-1 οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και φάνηκε σε ένα βαθμό και η διαφορά μίας κατηγορίας που χωρίζει τις δύο ομάδες.

Τα Τρίκαλα απέκτησαν την κυριαρχία στην επανάληψη και είχαν πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, ωστόσο ατύχησαν να δεχτούν ένα τέρμα με πέναλτι στο 52′, ενώ το τρίτο τέρμα των Απολλωνιστών ήρθε στο 93′ και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του ματς.

Φάσεις-γκολ

Στο 5΄ ο Απόλλων Λάρισας άνοιξε το σκορ. Ο Παπακώστας έχασε την μπάλα στο κέντρο, ο Σισοκό από αριστερά την σέντρα και ο Σταματής με πλασέ στην κίνηση σκόραρε για τους γηπεδούχους.
Πέναλτι κέρδισε ο Αλεξίου στην περιοχή καθώς ανατράπηκε στο 18΄.Ο Ριζογιάννης το εκτέλεσε και ισοφάρισε σε 1-1.
Τέλος Α ημιχρόνου Απόλλων Λάρισας-ΑΟ Τρίκαλα 1-1. Καλή παρουσία η ομάδα των Τρικάλων σε ένα πρώτο ημίχρονο που είχε ρυθμό αλλά όχι πολλές φάσεις στις δύο εστίες.
Στο 52΄, χέρι του Κατσαντώνη στην περιοχή των Τρικάλων. Ο Γιαννίτσης έκτελεσε εύστοχα το πέναλτι έκανε το 2-1.
Στο 65΄μπήκαν αλλαγές οι Γεωργάκης, Μπολάκης, Μπακρατσάς, Κοντογεώργος, Μπραντίτσας, Νικλητσιώτης.
Στο 75΄πέρασαν αλλαγή ο Κωστόπουλος και ο Νίντος .
Στο 77΄ μπήκε αλλαγή ο τερματοφύλακας Μπουρούσης.
Ο Απόλλων Λάρισας έκανε το 3-1 με σουτ του Μπουλγκέροφ έξω από την περιοχή και αφού ξανά οι γηπεδούχοι έκλεψαν την μπάλα έξω από την περιοχή του ΑΟΤ ένα γκολ πάλι από λάθος.
Οι προπονητές της ομάδας έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα από αυτό το παιχνίδι και σιγά σιγά η ομάδα μπαίνει σε περίοδο μονταρίσματος.
ΑΟΤ:Γρηγοριάδης,Σανδραβέλης, Νιάρος,Κατσαντώνης, Παπακώστας(46΄Κυρίτσης Θ.), Αγρόδημος,Τσιαφίτσας (46΄Λουκάς), Αλεξίου,Ριζογιάννης, Κουτσιανικούλης,Κυρίτσης Γ.