Τα Μετεωρα πήραν το φιλικό με την Κρύα Βρύση

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έγινε χθες στο γήπεδο της Διάβας τα Μετέωρα νίκησαν την Κρύα Βρύση με σκορ 1-0.

Η Καλαμπακιώτικη ομάδα είχε να δώσει παιχνίδι εδώ και δύο εβδομάδες και φάνηκε ελαφρώς επηρεασμένη από αυτός το γεγονός στην αρχή του αγώνα. Στην συνέχεια έπιασε ένα καλό 10λεπτο μεταξύ 30′-40′ όπου και σημείωσε και το τέρμα που έκρινε το παιχνίδι.

Στην επανάληψη είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς να κάνει κάποια μεγάλη φάση, ενώ στο τελευταίο μισάωρο ο Νίκος Αγγελάκης άλλαξε όλη την ενδεκάδα δίνοντας χρόνο συμμετοχής στους πιο νεαρούς ποδοσφαιριστές.

Η Κρύα Βρύση στάθηκε σχετικά καλά με εξαίρεση το πολύ καλό διάστημα που είχαν τα Μετέωρα, ήταν συμπαγής κι έχασε και μία πολύ καλή ευκαιρία προς το τέλος του αγώνα για να φτάσει στην ισοφάριση.

Στο 25′ ο Παπαδόπουλος προ του Μπαλατσού πλάσαρε άουτ, στο 31′ σουτ του Κοτσιλιάνου από καλή θέση ήταν άστοχο, στο 34′ σουτ του Γερεντέ έδιωξε δύσκολα ο Μπαλατσός και στο 35′ από σέντρα του Γ. Γερεντέ η κεφαλιά του Παπαδόπουλου πέρασε μόλις άουτ.

Στο 39′ από σέντρα του Θ. Γερεντέ η μπάλα πήγε στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Κοτσιλιάνος με πλασέ διαμόρφωσε το 0-1.

Στο 82′ ο Μπαλατσός που είχε περάσει στη θέση του Νάκη, βγήκε τετ-α-τετ με τον Ζούζουλα, αλλά ο τερματοφύλακας των Μετεώρων κατάφερε κι έδιωξε.

Διαιτητής ήταν ο Κοντίνος με βοηθούς τους Πάφη και Μαργιόλη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΕΤΕΩΡΑ (Ν. Αγγελάκης): Γκουλιώνης (63′ Ζούζουλας), Ασημάκης (63′ Χριστοδουλόπουλος), Γ. Γερεντές (63′ Κηρύκος), Φορτούνης (63′ Δ. Ράτζας), Λαμπαδάριος (63′ Σ. Ράτζας), Βάλλας (63′ Γκόβαρης), Κοτσιλιάνος (63′ Μόκας, 80′ Φάιας), Κιτσόπουλος (63′ Σινάνης), Θ. Γερεντές (63′ Ζησόπουλος), Παπαδόπουλος (63′ Τσιαμάντας), Καραμούζης (63′ Θώμος).

ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ (Δ. Αγγέλης): Μπαλατσός (65′ Βησσαρίου), Π. Τάτσιος (63′ Κυρίτσης), Α. Μπαούτης, Σιούτας, Νάκης (78′ Μπαλατσός), Μερτσιώτης (66′ Τάτσιος), Λιακόπουλος (66′ Μπουτίνας), Γιαννάκης (68′ Ρούστα), Ε. Σιούτας (46′ Κουβελάς), Μ. Τάτσιος, Κοντοτόλης (57′ Πούλιος).