Trikalascore

Τα αποτελέσματα των σημερινών εξ’ αναβολής στη SL2

11 εξ’ αναβολής αναμετρήσεις είχαμε σήμερα στο πρωτάθλημα της SL2. Τα αποτελέσματα:

TA ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Α ΟΜΙΛΟΣ
Ξάνθη – Απόλλων Λάρισας 0-0
Αλμωπός Αριδαίας – ΠΑΟΚ Β 1-2
Καβάλα – Τρίκαλα 1-0
Βέροια – Απόλλων Πόντου 5-0
Πανσερραϊκός – Πιερικός 1-1
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΒΕΡΟΙΑ 31-8 30
2 ΑΕΛ 17-5 26
3 ΞΑΝΘΗ 19-8 23
4 ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 16-5 19
5 ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ 17-12 18
6 ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 18-13 18
7 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β΄ 14-14 18
8 ΝΙΚΗ Β 16-8 16
9 ΗΡΑΚΛΗΣ 10-6 16
10 ΠΙΕΡΙΚΟΣ 14-16 14
11 ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 11-19 13
12 ΠΑΟΚ Β΄ 11-10 13
13 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 17-22 12
14 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 15-20 12
15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 13-19 9
16 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 9-18 9
17 ΚΑΒΑΛΑ 5-49 6
Oι 5 τελευταίες ομάδες από κάθε όμιλο (10 συνολικά) υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική . Οι 2 πρώτοι κάθε ομίλου παίζουν μεταξύ τους μπαράζ και ο νικητής ανεβαίνει στην Super League 1. Ο χαμένος παίζει μπαράζ με τον 13ο της Super League 1. Οι ομάδες Β΄ ούτε ανεβαίνουν ούτε υποβιβάζονται.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 29.1.2022 (17:00)
ΑΕΛ – ΠΑΟΚ Β / ΕΡΤ3
ΚΥΡΙΑΚΗ 30.1.2022 (14:45)
Ολυμπιακός Β΄ – Νίκη Βόλου
Απόλλων Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου
Πανσερραϊκός – Αλμωπός Αριδαίας
Ηρακλής – Α.Ο. Καβάλα
Βέροια – Θεσπρωτός / ΕΡΤ3
Απόλλων Πόντου – Α.Ο. Ξάνθη / ERTSPORTS
Αν Καρδίτσας – Πιερικός
ΡΕΠΟ: Α.Ο Τρίκαλα
Β ΟΜΙΛΟΣ
Καραϊσκάκης – Ζάκυνθος 0-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΑΕΚ Β΄ 14-6 28
2 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 22-7 28
3 ΚΑΛΛΙΘΕΑ 14-5 24
4 ΚΑΛΑΜΑΤΑ 17-4 23
5 ΑΙΓΑΛΕΩ 13-7 21
6 ΧΑΝΙΑ 22-11 18
7 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 12-13 17
8 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β΄13-16 17
9 ΚΗΦΙΣΙΑ 11-9 16
10 ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 16-19 16
11 ΡΟΔΟΣ 13-11 15
12 ΔΙΑΓΟΡΑΣ 9-14 14
13 ΕΠΙΣΚΟΠΗ 7-8 12
14 ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ 10-18 12
15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 4-12 7
16 ΗΡΟΔΟΤΟΣ 5-14 6
17 ΖΑΚΥΝΘΟΣ 3-31 4
Oι 5 τελευταίες ομάδες από κάθε όμιλο (10 συνολικά) υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική . Οι 2 πρώτοι κάθε ομίλου παίζουν μεταξύ τους μπαράζ και ο νικητής ανεβαίνει στην Super League 1. Ο χαμένος παίζει μπαράζ με τον 13ο της Super League 1. Οι ομάδες Β΄ ούτε ανεβαίνουν ούτε υποβιβάζονται.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 29.1.2022 14:45
Κηφισιά – ΑΕΚ Β / ΕΡΤ3
ΚΥΡΙΑΚΗ 23.1.2022 (14:00)
Επισκοπή – Καλαμάτα
ΚΥΡΙΑΚΗ 23.1.2022 (14:45)
ΟΦ Ιεράπετρας – Χανιά
Αιγάλεω – Αστέρας Βλαχιώτη
Ηρόδοτος – Εργοτέλης
Λεβαδειακός – Καραϊσκάκης
Ρόδος – Παναθηναϊκός B
ΚΥΡΙΑΚΗ 23.1.2022 (17:00)
Καλλιθέα – Διαγόρας / ERTSPORTS
ΡΕΠΟ: Ζάκυνθος

Related posts

Σούπερ ντέρμπι στο Δενδροχώρι

admin

Τελέστηκε ο Αγιασμός του μπασκετικού Α.Ο Τρίκαλα(PICS)

admin

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Α.Ο Τρίκαλα στο Καρπενήσι(PICS)

admin