Συναρπαστικό ματς και νίκη με ανατροπή για το Πρίνος κόντρα στην Πηγή(PICS)

‘Eνα από τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής στο 2ο όμιλο της Α’ Ερασιτεχνική κατηγορία ήταν αυτό που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Μουριάς με τον ΑΟ Πηγής να υποδέχεται τον ΑΟ Πρίνους.

Και οι δύο ομάδες ήθελαν διακαώς τη νίκη στην προσπάθεια που κάνουν φέτος για μία αξιόλογη πορεία στο πρωτάθλημα.

‘Εγινε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, όπου η ομάδα του Πρίνους κατάφερε με ανατροπή στο σκορ να πάρει τη νίκη με 1-2, φτάνοντας στην πρώτη φετινή της επικράτηση.

Το παιχνίδι στο Α’ ημίχρονο δεν ήταν ιδιαίτερα ποιοτικό και ως καλές στιγμές καταγράφονται μία κεφαλιά του Μαγουλιώτη στο 15′ που πέρασε πάνω από τα δοκάρια και στο 20′ μία εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Μπακάλη που πέρασε δύο αντιπάλους βγήκε τετ α τετ με το Λαφαζάνη που ωστόσο με σπουδαία επέμβαση κράτησε το μηδέν.

Στο 38′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τσέλιου, η μπάλα έφτασε στον αφύλακτο Ξαγαρά που με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-0.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες πάλεψαν για ένα γκολ, αλλά στο φινάλε οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτού που χαμογέλασαν και μάλιστα δις.

Στο 84′ ο Μπακάλης με όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λαφαζάνη για το 1-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα ήρθε και το 1-2  όταν ο Αλεξίου έφυγε από τα δεξιά έσπασε την μπάλα για το Γριζάνο που από κοντά έγραψε το τελικό σκορ.

Στο 89′ η Πηγή έχασε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια με τον Ξαγαρά με ωραία ατομική προσπάθεια να σουτάρει από κοντά και τον Παπαγεωργίου να πραγματοποιεί σπουδαία απόκρουση με τα πόδια κρατώντας το 1-2 .

Οι συνθέσεις

ΑΟ Πηγής (Κονοσπύρης): Λαφαζάνης, Λ. Λάζος, Μαγουλιώτης, Παπαθανασίου, Πυκνάδας, Τσίγγας, Τσέλιος, Ξαγαράς, Παπαβαγγέλης, Κ. Λάζος, Κοθράς.

Αγωνίστηκαν και οι: Αλ. Κοθράς

ΑΟ Πρίνους (Ψύχος): Παπαγεωργίου, Καλογράνας, Πατραμάνης, Βουτσελάς, Σταμάτης, Ψύχος, Κ. Κοθράς, Σακελλαρίου, Ζάμπρας, Χ. Σταμάτης, Μπακάλης.

Αγωνίστηκαν και οι: Γριζάνος, Αλεξίου