Στο Αμύνταιο την Κυριακή τα Μετέωρα

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας συνεχίζεται την ερχόμενη Κυριακή με τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο και τα Μετέωρα θ’ αγωνιστούν εκτός έδρας με τον Ερμή Αμυνταίου.

Τα Μετέωρα για πρώτη φορά στην ιστορία τους θα τεθούν αντιμέτωπα με τον Ερμή Αμυνταίου, ενώ στο παρελθόν έχουν αντιμετωπίσεις άλλες ομάδες του νομού Φλωρίνης.

Και οι δύο ομάδες προέρχονται από ισόπαλα αποτελέσματα και οι δύο ομάδα είναι χαμηλά στην βαθμολογία και θέλουν να πάρουν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Τα Μετέωρα προέρχονται από την ισοπαλία που παραχώρησαν στον Ατρόμητο Παλαμά με σκορ 1-1.

Ο Ερμής Αμυνταίου από την πλευρά του παρά το ότι προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ στο εκτός έδρας παιχνίδι του με την Κοζάνη ισοφαρίστηκε αντίστοιχα, ενώ έχασε και πέναλτι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Να σημειώσουμε επίσης ότι μετά την αγωνιστική αυτή ακολουθεί εμβόλιμη αγωνιστική την Μεγάλη Τετάρτη κατά την οποία τα Μετέωρα θ’ αντιμετωπίσουν την ΑΕ Καρίτσας στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας.