Στα 7 τέρματα σταμάτησε ο Διγενής στην Μπάρα…

Εξακολουθεί να σπέρνει τον τρόμο ο Διγενής Νεοχωρίου κατά τη φετινή παρουσία του στο πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Οι Ερυθρόλευκοι σημείωσαν σήμερα άλλη μία επιβλητική νίκη και με ευρύ σκορ, περνώντας από την Μπάρα με 0-7 επί του τοπικού Αχιλλέα.

‘Ετσι διατηρήθηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ παράλληλα διατήρησαν και το απόλυτο 13/13.

Για το συγκρότημα του Νίκου Αγγελάκη ο Κουρκουλιώτης άνοιξε το σκορ στο 23′, ο Καταρέλος στο 34′ έκανε το 0-2, ενώ ένα λεπτό αργότερα ήρθε το τρίτο τέρμα με τον Παπαδόπουλο.

Στο 38′ ο Κουρκουλιώτης ξανά έγραψε το 0-4 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 50′ έπειτα από αυτογκόλ ήρθε το 5ο τέρμα του νικητή, ενώ με δύο προσωπικά τέρματα του Βαρναβίδη στο 64′ και 67’ γράφτηκε το τελικό 0-7.