Σπουδαίο διπλό για τον Α.Ο Πρίνους στο Κεφαλόβρυσο

‘Ενα πολύ ενδιαφέρον ματς πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στο Μεγάλο Κεφαλόβρυσο, με τον τοπικό Κεφαλοβρυσιακό να υποδέχεται το Πρίνος, δηλαδή αναμετρήθηκαν δύο από τις δυνατές ομάδες του Β’ ομίλου της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Πρίνους απέδρασε με το διπλό και μάλιστα με το εμφατικό 1-4, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καλογράνα που σημείωσε χατ τρικ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και ευτύχησαν μόλις στο 8′ να προηγηθούν με ωραία κεφαλιά του Καλογράνα.

Στο 15′ είχαν και δοκάρι με τον Νταλάση που από κοντά δεν κατάφερε να κάνει το 0-2.

Οι παίκτες του Μάκη Ζαβλανού μπήκαν πιο δυνατά στην επανάληψη και ευτύχησαν να ισοφαρίσουν προσωρινά στο 52′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπαστεριάδη, ενώ στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης είχαν τον έλεγχο του ματς.

Ωστόσο, στο 60′ το Πρίνος έκανε το 1-2 με τον Νταλάση και από εκείνο το σημείο και έπειτα το ματς έγειρε προς την πλευρά των φιλοξενούμενων.

Με άλλα δύο τέρματα του Καλογράνα στο 70′ και το 75′ έγινε το τελικό 1-4 για το συγκρότημα του Φώνη Πάτρα που έφυγε πανάξια με το διπλό από μία δύσκολη έδρα και κόντρα σε ένα δυνατό αντίπαλο.

Οι συνθέσεις

Κεφαλοβρυσιακός(Μ. Ζαβλανός): Διογένας, Τσικρικάς, Τρίγκας, Βασιλόπουλος, Παναγιώτου, Γεωργούλας, Αγγελόπουλος, Καρδούλας, Κοτσίρας, Παπαστεριάδης, Στελλάτος

Πρίνος(Φ. Πάτρας): Καραίσκος, Κοθράς, Κεφαλάς, Γκοβίνας, Νικλητσιώτης, Ακρίβος, Νταιλιάνης, Καλογράνας, Αλεξίου, Μπαρούτας, Νταλάσης