Trikalascore

SL2: Με Non stop πρόγραμμα και πλέι οφ

Η Super League 2 έχει μπει στον πάγο από τον περασμένο Μάρτιο, αλλά όταν ξεκινήσει με το καλό η δράση θα είναι non stop για να βγει το πρόγραμμα.

Όλο και πλησιάζουμε επιτέλους στην έναρξη της σεζόν της σεζόν της Σούπερ Λιγκ 2.

Το θέμα είναι οτι το πρόγραμμα έχει πάει… πίσω, ενώ ο τρόπος διεξαγωγής του πρωταθλήματος για τη σεζόν 2020-21 δεν έχει αλλάξει, αφού προβλέπεται να γίνουν Πλέϊ οφ και Πλέϊ άουτ.

Έχει αποφασιστεί και η αύξηση των ομάδων από την επόμενη αγωνιστική περίοδο από 12 σε 14 μέσω της ανόδου 4 ομάδων από τη Football League.

Η προκήρυξη προβλέπει την απευθείας άνοδο 2 ομάδων στη Super League 1 (δηλαδή ο πρώτος θα ανέβει απευθείας και ο δεύτερος θα παίξει μπαράζ με τον 13ο της Super League 1) και τον υποβιβασμό των δύο τελευταίων στη Football League μέσω και πάλι της διαδικασίας των μπαράζ. Θα υπάρξουν και πλέι οφ ανόδου (1-6) και πλέι άουτ υποβιβασμού (7-12).

Να θυμίσουμε το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική – 12η αγωνιστική

ΑΕ Καραϊσκάκης-Λεβαδειακός

Ιεράπετρα-Διαγόρας

Χανιά-Δόξα Δράμας

Παναχαϊκή-Τρίκαλα

Εργοτέλης-Ιωνικός

Απόλλων Λάρισας-Ξάνθη

2η αγωνιστική – 13η αγωνιστική

Ιεράπετρα-ΑΕ Καραϊσκάκης

Λεβαδειακός-Χανιά

Διαγόρας-Παναχαϊκή

Δόξα Δράμας-Εργοτέλης

Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας

Ξάνθη-Ιωνικός

3η αγωνιστική – 14η αγωνιστική

ΑΕ Καραϊσκάκης-Χανιά

Παναχαϊκή-Ιεράπετρα

Εργοτέλης-Λεβαδειακός

Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας

Ξάνθη-Δόξα Δράμας

Ιωνικός-Τρίκαλα

4η αγωνιστική – 15η αγωνιστική

Παναχαϊκή-ΑΕ Καραϊσκάκης

Χανιά-Εργοτέλης

Ιεράπετρα-Απόλλων Λάρισας

Λεβαδειακός-Ξάνθη

Διαγόρας-Ιωνικός

Τρίκαλα-Δόξα Δράμας

5η αγωνιστική – 16η αγωνιστική

ΑΕ Καραϊσκάκης-Εργοτέλης

Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή

Ξάνθη-Χανιά

Ιωνικός-Ιεράπετρα

Τρίκαλα-Λεβαδειακός

Δόξα Δράμας-Διαγόρας

6η αγωνιστική – 17η αγωνιστική

Απόλλων Λάρισας-ΑΕ Καραϊσκάκης

Εργοτέλης-Ξάνθη

Παναχαϊκή-Ιωνικός

Χανιά-Τρίκαλα

Ιεράπετρα-Δόξα Δράμας

Λεβαδειακός-Διαγόρας

7η αγωνιστική – 18η αγωνιστική

ΑΕ Καραϊσκάκης-Ξάνθη

Ιωνικό-Απόλλων Λάρισας

Τρίκαλα-Εργοτέλης

Δόξα Δράμας- Παναχαϊκή

Διαγόρας-Χανιά

Λεβαδειακός- Ιεράπετρα

8η αγωνιστική – 19η αγωνιστική

Ιωνικός-ΑΕ Καραϊσκάκης

Ξάνθη-Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας

Εργοτέλης-Διαγόρας

Παναχαϊκή-Λεβαδειακός

Χανιά-Ιεράπετρα

9η αγωνιστική – 20η αγωνιστική

ΑΕ Καραϊσκάκης-Τρίκαλα

Δόξα Δράμας-Ιωνικός

Διαγόρας-Ξάνθη

Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας

Ιεράπετρα-Εργοτέλης

Χανιά-Παναχαϊκή

10η αγωνιστική – 21η αγωνιστική

Δόξα Δράμας-ΑΕ Καραϊσκάκης

Τρίκαλα-Διαγόρας

Ιωνικός-Λεβαδειακός

Ξάνθη-Ιεράπετρα

Απόλλων Λάρισας-Χανιά

Εργοτέλης-Παναχαϊκή

11η αγωνιστική – 22η αγωνιστική

Διαγόρας-ΑΕ Καραϊσκάκης

Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας

Ιεράπετρα-Τρίκαλα

Χανιά-Ιωνικός

Παναχαϊκή-Ξάνθη

Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας

Πηγή: AthleticRadio

Related posts

Επιμελητήριο Τρικάλων: Αίτημα παράτασης για την «Eργαλειοθήκη Ανταγωνιστικότητας για Μικρές και Πολύ Μικρές Επιχειρήσεις»

admin

“Καρφάρα” Φρατζέσκου στις δηλώσεις

admin

Aναχωρεί για Καβάλα ο ΑΟ Τρίκαλα, παίζει κανονικά αύριο με τον ΑΟΚ

admin