Προσπάθησε ο Διγενής , αλλά ο Πετριτή το ήθελε περισσότερο και πήρε τη νίκη

Ο Διγενής Νεοχωρίου ήθελε για το γόητρο το θετικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση του “Μπάμπης Παπαχατζής” με τον Αστέρα Πετριτή, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι φάνηκε ότι είχαν μεγαλύτερο κίνητρο, θέλοντας να αποφύγουν την 9η θέση και κατάφεραν να φύγουν νικητές με 0-1.

Η αναμέτρηση πάντως είχε λιγοστές καλές φάσεις και μετριότατο θέαμα,

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 27’ με την προσπάθεια και το σουτ του Κουρτελέση και …πήραν προβάδισμα στο 35’ όταν από το κόρνερ του Κουρτελέση η μπάλα πήγε στο πρώτο δοκάρι και εκεί την βρήκε ελάχιστα με το κεφάλι ο Μπασιάκας και την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1.

Το Νεοχώρι νωρίτερα είχε μία καλή στιγμή με τον Κουρκουλιώτη να γίνεται κάτοχος της μπάλας μες την περιοχή, αλλά να καθυστερεί με αποτέλεσμα να κοπεί τελευταία στιγμή από τους αντίπαλους.

Το Νεοχώρι  έκανε 4 αλλαγές στο ξεκίνημα της επανάληψης  και μπήκε πιο δυνατά στο Β’ ημίχρονο, δίχως πάντως να απειλήσει σοβαρά την εστία του Πετριτή.

Στην έναρξη της επανάληψης στην κόντρα επίθεση του Αστέρα με το σουτ του γραμμένου που έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Παπαπούλιος. Μια κεφαλιά του Βαρναβίδη στο 70 δεν ανησύχησε τον Δήμα ενώ ένα λεπτό αργότερα δεν μπόρεσε να προλάβει την μπάλα ο Παναγιώτου υποπίπτοντας σε επιθετικό φάουλ.

Νεοχώρι :Παπαπούλιος, Μαχαίρας, Μυλερός, Μπασιάκας, Τσιούφης, Γόρδιος Βασιλείου , Μαλάκος Παναγιώτου Κουρκουλιώτης, Μάγγος.

Αστέρας: Δήμας, Μεντί, Γαρδικιώτης Κουρτελέσης, Πούλος, Γεωργοπάλης. Γκασίδης, Κουκουλέκης Τσιάβος, Γραμμένος , Μαργκόν.