Trikalascore

Πήρε βαθμό στην Ιεράπετρα και διατηρήθηκε στο +5 ο Α.Ο Τρίκαλα

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν ΟΦΙ και Τρίκαλα για την 2η αγωνιστική των Play out της Super League 2, σε ένα ματς που ειδικά οι γηπεδούχοι καίγονταν για τη νίκη.

Παρέμεινε τελευταία η ομάδα της Ιεράπετρας που είχετις μεγαλύτερες ευκαιρίες (και δοκάρι με τον Κούστα) αλλά έπεσε πάνω στον νεαρό τερματοφύλακα των Τρικάλων, Περλιέσι ο οποίος με σπουδαίες επεμβάσεις κράτησε την ομάδα των Τρικάλων όρθια!

Ο ΟΦΙ ήταν η ομάδα που ήθελε… περισσότερο το ματς και το έδειξε από την αρχή. Είχε τη πρωτοβουλία των κινήσεων, προσπαθούσε να φανεί απειλητικός, ενώ όποτε έκανε προσπάθεια προς την αντίπαλη εστία είτε δεν βρήκε στόχο, είτε έπεσε πάνω στον εξαιρετικό και στη δεύτερή του συμμετοχή νεαρό τερματοφύλακα των Τρικάλων, Περλιέσι, ο οποίος με επέμβαση στο σουτ του Ντάλα Κόστα στο 28′ έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια χωρίς σκορ στην ανάπαυλα.

Πάνω στον Περλιέσι σταμάτησε κάθε απειλή του ΟΦΙ στο δεύτερο 45λεπτο. Η πρώτη επιθετική προσπάθεια των κρητικών στο β’ μέρος σημειώθηκε στο 47′. Σέντρα του Μπαράτα, κεφαλιά του Βουό αλλά ο νεαρός πορτιέρο έδιωξε εντυπωσιακά! Ο Περλιέσι δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει το σουτ του Μπαράτα στο 55′ κρατώντας ξανά το 0-0. Ακολούθησε το διπλό “όχι” σε Μπαράτα και Κούστα στο 57′, ενώ σε δεύτερο χρόνο ο νεαρός πορτιέρο των Τρικάλων σταμάτησε τον Μπαράτα στο 62′ μετά από σέντρα του Καψάλη. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Τίμου Καβακά προσπάθησε να πετύχει το “χρυσό” γκολ. Φουλ επίθεση από τον προπονητή των κρητικών. Το δοκάρι σταμάτησε τον Κούστα στο 90′

Το φιλμ του αγώνα

14′ Σουτ Παπαγεωργίου μάζεψε χωρίς πρόβλημα ο Παπαδόπουλος

18′ Μακρινό σουτ του Μπαράτα, η μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την εστία

28′ Πάσα του Μπαράτα για τον Ντάλα Κόστα, αυτός από πλάγια θέση σούταρε αλλά ο Περλέσι με εκπληκτική επέμβαση κράτησε το 0-0

30′ Σουτ του Σιλβάνο από πλάγια θέση, με τα πόδια ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ

47′ Σέντρα του Μπαράτα, κεφαλιά από τον νεοεισελθόντα Βουό, έδιωξε εντυπωσιακά ο Περιέσι ξανά!

52′ Σουτ του Μπαράτα, στην αγκαλιά του Περλιέσι

57′ Σουτ του Μπαράτα έδιωξε ο Περλιέσι, νέα προσπάθεια από κοντά από τον Κούστα αυτή τη φορά και πάλι ο ταλαντούχος πορτιέρο έδιωξε

60′ Εκτέλεση φαουλ από τον Ταχάτο, ο Σκόνδρας την κεφαλιά με τον Χατζητερζόγλου να διώχνει πάνω στην γραμμή

62′ Σέντρα του Καψάλη, σουτ του Μπαράτα, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Περλιέσι

80′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φαουλ του Παπαγεωργίου, έδιωξε ο Παπαδόπουλος με υπερένταση

90′ Δοκάρι για τον ΟΦΙ. Σουτ του Κούστα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Περλιέσι

Οι Συνθέσεις:

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Καβακάς): Παπαδόπουλος, Περδίκης, Χατζητερζόγλου, Ζήσης(68′ Πριονάς), Γκίνη, Φουάσης, Λεμονής, Ντούνης(46′ Boυό), Ντάλα Κόστα(46′ Κούστα), Μπαράτα(79′ Αρναούτογλου), Καψάλης(68′ Χιντζίδης)

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Καλογιάννης): Περλιέσι, Τάχατος, Νιάρος, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Παπαγεωργίου, Σιλβάνο(53′ Σταματής), Σκόνδρας, Ευθυμίου(67′ Ελευθεριάδης), Πέλκας(85′ Ντελόσι), Πιαστόπουλος(67′ Διαμαντόπουλος)

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Αναστασιάδης (Σερρών), Κουβαλάκης (Δράμας)
4ος: Στάμος (Αθηνών