Πήρε το ντέρμπι με τον Αμπελώνα ο μπασκετικός ΑΟΤ

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ η ομάδα μας κατάφερε και πήρε τη νίκη κόντρα στην αξιόμαχη ομάδα του Αμπέλωνα.
Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατό το παιχνίδι προηγούμενη ακόμα και δεκα πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο αποδίδοντας καλό μπάσκετ και σκορ 22-13.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους με σουτ τριων πόντων και κακή άμυνα της ομάδας μας με το ημίχρονο να τελειώνει 31-29.
Στην επανάληψη το παιχνίδι περιορίστηκε στα πολλά φάουλ εκατέρωθεν και η τρίτη περίοδος έληξε 46-41
Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες μας κατέθεσαν ψυχή στην άμυνα και πήραν διαφορά με καθοριστικά σουτ τριών πόντων διαμορφώνοντας το τελικό 65-55 και πρόσθεσε ακόμη ένα ροζ φύλλο.
❤️💙Η νίκη είναι αφιερωμένη στον απόντα σήμερα Δημήτρη Μαρτζέλη λόγω εγχείρησης μέσα στην εβδομάδα με οξεία σκωληκοειδίτιδα.
👏Κορυφαίοι για την ομάδα μας οι Τζιάνης 17(2), Αργυρής 17(3) και Λεπενιώτης 16(2).