Trikalascore

Πιο πολλές νίκες ο ΑΟ Τρίκαλα στα εντός με τον Αλμωπό

ΑΟ Τρίκαλα και Αλμωπός Αριδαίας έχουν αναμετρηθεί συνολικά 12 φορές με γηπεδουχους τους κυανέρυθρους.

Ωστόσο, η τελευταία αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων χρονολογείται στο μακρινό 1995.

Στις 12 αυτές αναμετρήσεις ο ΑΟ Τρίκαλα μετράει μεν 7 νίκες, ωστόσο ο Αλμωπός έφυγε τέσσερις φορές με το βαθμό της ισοπαλίας, ενώ μία φορά νίκησε.

Αναλυτικά η προιστορία μεταξύ των δύο ομάδων, μέσα από το πληρέστατο αρχείο του καθηγητή-συγγραφέα Θεόδωρου Αλεξιάδη:

1973-1974 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

20 Μαρτίου, 1974 Γήπεδο Τρικάλων
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 2-2
Τα Τρίκαλα ήταν καλύτερα εις τον αγώνα τους με τον Αλμωπό Αριδαίας αλλά πλήρωσαν τα αμυντικά τους λάθη και έτσι παραχώρησαν ισοπαλία με σκορ 2-2 στο συγκρότημα του Νομού Πέλλα. Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό και σαφώς ικανοποίησε τους φίλαθλους που παραβρέθηκαν στο γήπεδο παρά το εργάσιμο της ημέρας. Τα Τρίκαλα με τον τρόπο που αγωνιστήκαν θεωρούνται αδικημένοι από το αποτέλεσμα αφού διατήρησε την εδαφική πρωτοβουλία και όντως έχασαν πολλές ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι όμως ήταν επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις και κατόρθωσαν να αποσπάσουν το βαθμό της ισοπαλίας. Τα Τρίκαλα κατόρθωσαν να προηγηθούν με σκορ 2-0 χάρη σε τέρματα που πέτυχαν οι Χονδρός στο 11’ και Συνάτκας στο 37’. Στην συνέχεια όμως ο «πεισματάρης» Αλμωπός δεν πτοήθηκε και κατάφερε να ισοφαρίσει εκμεταλλεύοντας τις λίγες ευκαιρίες που δημιούργησε. Στο 44’ ο Μίσκος έγραψε το 2-1 και στο 75’ ο Ανδρεάδης «πάγωσε» το γήπεδο των Τρικάλων ισοφαρίζοντας σε 2-2. Πολύ καλή η διαιτησία του κ.Ζαχείλα.

ΣΚΟΡΕΡ – 11’ Χονδρός [1-0], 37’ Συνάτκας [2-0], 44’ Μίσκος [2-1], 75’ Ανδρεάδης [2-2]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Πάντος, Θεοδοσόπουλος, Μυλωνάς, Ρίζος [Ζήκος], Νίκας, Γεωργίτσης, Ασλάνογλου, Χονδρός, Καραγεωργίου, Παραπραστανίτης [Μπακάλης], Συνάτκας.

27η αγωνιστική

11 Απριλίου, 1976 Γήπεδο Τρικάλων
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 5-1
Σαρωτική η ομάδα των Τρικάλων συνέτριψε τον Αλμωπό Αριδαίας με το επιβλητικό σκορ 5-1. Οι γηπεδούχοι, πιάνοντας μια από τις καλύτερες φετινές του αποδόσεις νίκησαν τον αντίπαλο τους αλλά και τις αντίξοες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν στην Θεσσαλική πόλη. Το σκορ άνοιξαν τα Τρίκαλα στο 7’ με τον Κατσιάκο και δέκα λεπτά αργότερα, ο Χαριτίδης έκανε σέντρα ακριβείας στον Καλατζή, ο οποίος με κεφαλιά έγραψε το 2-0. Στο 33’ οι «κυανέρυθροι» τριπλασίασαν τα τέρματα τους με σουτ του Κατσιάκου και στο έβδομο λεπτό της επανάληψης, ο Μαρδάνης έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο αποτέλεσμα, σημειώνοντας και τέταρτο γκολ. Στο 66’ ο Γρηγοριάδης μείωσε την διάφορα για τους φιλοξενούμενους αλλά οκτώ λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού ο Κατσιάκος με τρίτο προσωπικό τέρμα πέτυχε το τελικό 5-1. Από την νικήτρια διακρίθηκαν οι Μπακάλης, Καραγεωργίου και Πανταζής. Διαιτητής ο κ.Ναούμ.

ΣΚΟΡΕΡ – 7’ Κατσιάκος [1-0], 17’ Καλατζής [2-0], 33’ Κατσιάκος [3-0], 52’ Μαρδάνης [4-0], 66’ Γρηγοριάδης [4-1], 82’ Κατσιάκος [5-1]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Χατζηγιάννης, Μουλιώτας, Γεωργίτσης, Μπακάλης, Καραγεωργίου, Μαρδάνης, Χαριτίδης [Ζήκος], Πανταζής, Καλατζής, Κατσιάκος, Κολώνας [Συνάτκας].

1976-1977 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

5 Ιουνίου, 1977 Γήπεδο Τρικάλων
ΤΡΙΚΑΛΑ- ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΔΑΙΑΣ 5-1
Σαρωτικό το συγκρότημα των Τρικάλων κέρδισε με το ευρύ σκορ 5-1 τον Αλμωπό Αριδαίας σκορπίζοντας ενθουσιασμό στους φίλαθλους που παραβρέθηκαν στο Εθνικό Στάδιο Τρικάλων. Οι γηπεδούχοι ήταν χάρμα οφθαλμών και με ηγέτη τον Κοσμά που σημείωσε τρία τέρματα, κέρδισαν δίκαια και καθαρά την ομάδα της Μακεδονίας. Το σκορ άνοιξε στο 15’ όταν ο Κατσιάκος τροφοδότησε τον Μπατάλα και αυτός με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αυγουστάκη. Πριν όμως κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των Τρικαλινών φίλαθλων, ο Μητρούσιας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαευθυμίου ισοφαρίζοντας το ματς σε 1-1. Στο 30’ ο Κοσμάς με μια θυελλώδη επέλαση μπήκε στην περιοχή όπου και ανατράπηκε. Το πέναλτι που δόθηκε χτύπησε εύστοχα ο Κατσιάκος ο οποίος έκανε το 2-1. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα ο Κοσμάς έκανε το σκορ 3-1 ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 64’ ύστερα από πάσα του Μαρδάνη ανέβασε ακόμη πιο πολύ τον δείκτη του σκορ. Το τελικό 5-1 έγραψε και πάλι ο Κοσμάς από σέντρα αυτή τη φορά του Μπατάλα. Άριστη η διαιτησία του κ.Βαμβακινού.

ΣΚΟΡΕΡ – 15’ Μπατάλας [1-0], 16’ Μητρούσιας [1-1], 21’ Κατσιάκος .πεν.[2-1], 51’ Κοσμάς [3-1], 64’ Κοσμάς [4-1], 76’ Κοσμάς [5-1]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Παπαευθυμίου, Μπατάλας, Μυλωνάς [Μουλιώτας], Μπακάλης, Παπανικολάου, Μαρδάνης [Μπαμπούρης], Μαντέλας, Κατσιάκος, Παραπραστανίτης, Κοσμάς, Ψωφάκης.

1977-1978 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

16 Οκτωβρίου, 1977 Γήπεδο Τρικάλων
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 0-0
Μετά από σκληρή μάχη στο Εθνικό Στάδιο Τρικάλων μπροστά σε περίπου 1.500 φίλαθλους, η τοπική υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με σκορ 0-0 από τον Αλμωπό Αριδαίας. Ο αγώνας είχε δυο όψεις – Μια του πρώτου ημιχρόνου όπου οι γηπεδούχοι πίεσαν τους αντίπαλους τους με γρήγορο και κατά διάστημα πολύ ωραίο ποδόσφαιρο. Η άλλη όψη είναι η μετριότατη εμφάνιση των Τρικάλων στην επανάληψη που ήταν πράγματι τραγική. Οι φιλοξενούμενοι χωρίς να δείξουν τίποτε το ιδιαίτερο πήραν την ισοπαλία σαφώς πιο εύκολα απ’ ότι περίμεναν.

ΤΡΙΚΑΛΑ – Παπαευθυμίου, Καραβασίλης, Μυλωνάς, Μπακάλης, Παπανικολάου, Μπατάλας, Χονδρός, Κοσμάς, Τυράκης, Παραπραστανίτης, Ψωφάκης.

1978-1979 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

17 Σεπτεμβρίου, 1978 Γήπεδο Τρικάλων
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 0-1
Μεγάλη έκπληξη σημειώθηκε στα Τρίκαλα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής όπου η τοπική ομάδα έχασε από το συγκρότημα του Αλμωπού Αριδιαίας με σκορ 0-1. Εντυπωσιακό είναι το γεγονός ότι επί 90 λεπτά οι Τρικαλινοί «βομβάρδιζαν» την εστία του ηρωικού Μήνου χωρίς να μπορέσουν να την παραβιάσουν. Τελικά το παιχνίδι κρίθηκε με τέρμα που σημείωσε στο 12’ ο Αναστασιάδης στην μοναδική φάση που δημιούργησαν οι φιλοξενούμενοι. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 20’ που κέρδισε ο Μπατάλας και εκτέλεσε ο Παραπραστανίτης και το οποίο μπλόκαρε ο Μήνου ενώ δυο φορές τα δοκάρια σταμάτησαν την πορεία της μπάλας προς τα δίκτυα κατόπιν ενέργειας των Τρικαλινών ποδοσφαιριστών. Συγκριμένα σε σουτ του Μπατάλα στο 32’ και σε ενέργεια του Μαρδάνη λίγο αργότερα. Από τον Α.Ο.Τ. ξεχώρισαν οι Παραπραστανίτης, Ψωφάκης και Μαρδάνης. Καλή η διαιτησία του κ.Γιωτόπουλου που «κιτρίνισε» τους Ψωφάκη, Κοσμά και Αναστασιάδη.

ΣΚΟΡΕΡ – 12’ Αναστασιάδης [0-1]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Μακρής, Μαντέλας, Μυλωνάς, Μπακάλης, Ψωφάκης, Παραπραστανίτης, Φάσσας, Ζήκος [Ζορμπάς], Μπατάλας, Μαρδάνης, Παπαγεωργίου.

1979-1980 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

27 Απριλίου, 1980 Γήπεδο Τρικάλων
Ισοπαλία με σκορ 2-2 έληξε ο αγώνας των Τρικάλων με τον Αλμωπό Αριδαίας μέσα στην Θεσσαλική πόλη. Τα Τρίκαλα έκαναν απίστευτο ξεκίνημα και πριν συμπληρωθούν οκτώ λεπτά προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε τέρματα που σημείωσαν στο 1’ ο Πάτρας και στο 7’ ο Λαγάρας. Στην συνέχεια ανέκοψαν την «φόρα» που είχαν πάρει και οι φιλοξενούμενοι ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με γκολ που επέτυχαν οι Μπουίκας στο 62’ και Ανδρεάδης στο 72’. Διαιτητής ο κ.Κατραίτης.

ΣΚΟΡΕΡ – 1’ Πάτρας [1-0], 7’ Λαγάρας [2-0], 62’ Μπουίκας [2-1], 76’ Ανδρεάδης [2-2]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Μπαζής, Μουλιώτας, Κολώνας, Μαρδάνης, Μπακάλης, Παραπραστανίτης, Λαγάρας, Ζορμπάς, Κωστούλας, Ζήκος [Αναστασίου][Χατζής], Πάτρας.

1980-1981 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

21 Δεκεμβρίου, 1980 Γήπεδο Τρικάλων
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΑΔΙΑΣ 3-1
Η επιστροφή στο Εθνικό Στάδιο Τρικάλων ήταν σαφώς και επιτυχημένη για το τοπικό συγκρότημα των Τρικάλων που κέρδισε τον Αλμωπό Αριδαίας με σκορ 3-1. Βεβαία η νίκη ήρθε δύσκολα αφού οι φιλοξενούμενοι αγωνιστήκαν επιθετικά και σε κανένα σημείο του ματς δεν εγκατέλειψαν την μάχη. Βεβαία και ενώ το σκορ ήταν 2-1 ένα λεπτό πριν την λήξη της αναμέτρησης ο Γρηγοριάδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Μπαζή, η μπάλα γύρισε στον αμαρκάριστο Μπατάλα ο οποίος προχώρησε μόνος κάνοντας εκπληκτικό «σλάλομ» και πετυχαίνοντας στην συνέχεια το τελικό 3-1. Νωρίτερα τα Τρίκαλα είχαν ανοίξει το σκορ στο 30’ με τον Παπαγεωργίου ενώ τρία λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Τανίδης ισοφάρισε για την Αριδαία. Στο 57’ ο διαιτητής κ.Παναγόπουλος έδωσε πέναλτι στους γηπεδούχους στο οποίο υπέπεσε ο αμυντικός Παπασυμεών και που εκτέλεσε εύστοχο ο Ζήκος. Από τα Τρίκαλα διακρίθηκαν οι Μπατάλας, Πάτρας, Μουλιώτας και Λαγάρας.

ΣΚΟΡΕΡ – 30’ Παπαγεωργίου [1-0], 48’ Τανίδης [1-1], 57’ Ζήκος .πεν. [2-1], 89’ Μπατάλας [3-1]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Μπαζής, Μουλιώτας, Μπατάλας, Μπακάλης, Μαντέλας, Μαρδάνης, Ζήκος, Πάτρας, Λαγάρας [Ψωφάκης], Ζορμπάς, Παπαγεωργίου [Αναστασίου].

1981-1982 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

20 Σεπτεμβρίου, 1981 Γήπεδο Τρικάλων
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 1-0
Σαφώς ανώτερα τα Τρίκαλα κέρδισαν τον Αλμωπό Αριδαίας με σκορ 1-0 και έτσι σημείωσαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Παπαγεωργίου με πέναλτι στο 17’ το οποίο κέρδισε ο Μαρδάνης. Τα Τρίκαλα απώλεσαν πολλές ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα γκολ και γι’ αυτόν τον λόγο το τελικό αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του παιχνιδιού. Ο Αλμωπός αγωνίστηκε καθαρά αμυντικά και αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι δεν απείλησε ούτε μια φορά την εστία του Παπαευθυμίου. Από τους «κυανέρυθρους» διακρίθηκαν οι Μαντέλας, Πάντος, Βαγενάς και Αναστασίου. Η διαιτησία του κ.Πραττόπουλου ήταν πολύ καλή.

ΣΚΟΡΕΡ – 17’ Παπαγεωργίου.πεν. [1-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Παπαευθυμίου, Βαγενάς, Πάντος, Μπεχλιβάνος [Αναγνώστου], Αναστασίου, Πάτρας, Μαρδάνης [Ιακωβάκης], Μαντέλας, Παπαγεωργίου, Λαγάρας, Ζόρμπας.

1983-1984 Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

18 Σεπτεμβρίου, 1983 Γήπεδο Τρικάλων
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΙΑΙΑΣ 0-0
Άτυχα τα Τρίκαλα υποχρεώθηκαν σε ισοπαλία χωρίς τέρματα από τον Αλμωπό Αριδαίας. Οι γηπεδούχοι ήταν φανερά ανώτεροι από τους αντίπαλους τους, δημιούργησαν και έχασαν πολλές ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσαν να παραβιάσουν την εστία της Ακριτικής ομάδας. Όμως τις κινήσεις των παικτών του Α.Ο.Τ. διέκρινε μια μεγάλη νευρικότητα που δεν τους επέτρεπε να υλοποιήσουν σωστά τις συνεχείς επιθετικές προσπάθειες τους. Όλες οι καλές ενέργειες των Τρικάλων σταματούσαν κατά κανόνα λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή όπου η αμυντική γραμμή της Αριδαίας με ηγέτη τον Μήτσκα αντιδρούσε με άριστο τρόπο. Σημαντικές ευκαιρίες για γκολ έχασαν κατά σειρά οι Ιακωβάκης στο 25’, Π.Γκένας στο 29’, Πάτρας στο 31’, Λαγάρας στο 36’, Κωστούλας στο 42’, Π.Γκένας στο 50’, Δ.Γκένας στο 57’, Λαγάρας στο 62’ και Δ.Γκένας στο 92’. Το ματς παρακολούθησαν περίπου 2.000 θεατές που αποδοκίμασαν τον διαιτητή κ.Μπόρκα ο οποίος ήταν κακός.

ΤΡΙΚΑΛΑ – Λαφαζάνης, Χάρλας, Δ.Γκένας, Γαλάνης [Ζορμπάς], Κρικέλης, Δήμου, Λαγάρας, Κωστούλας, Π.Γκένας [Πρεβέντας], Ιακωβάκης, Πάτρας.

1984-1985 Β’ ΕΘΝΙΚΗ

2 Δεκεμβρίου, 1984 Γήπεδο Τρικάλων
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 2-1
Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, η ομάδα των Τρικάλων μετά από μέτρια εμφάνιση νίκησε τον Αλμωπό Αριδαίας με σκορ 2-1 και βελτίωσε την βαθμολογική της θέση. Το σκορ άνοιξε στο 32’ ο Μαντέλας με πέναλτι αλλά στο 45’ ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε από τον διαιτητή της αναμέτρησης κ.Μπουρουτζόγλου. Στις αρχές της επανάληψης, ο Αργυρούλης είχε σουτ στο δοκάρι του Κιτσιρίδη αλλά στο 76’ σημάδεψε σωστά πετυχαίνοντας το 2-0 για τους «κυανέρυθρους». Ο Αλμωπός που μόνο στο τελευταίο εικοσάλεπτο παρουσίασε ικανοποιητικό θέαμα κατάφερε να μειώσει στο 89’ με τέρμα που πέτυχε ο Θεοδώρου. Για τα Τρίκαλα που κέρδισαν δίκαια και κράτησαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνος διακρίθηκαν οι Αργυρούλης, Πάτρας και Αναστασίου.

ΣΚΟΡΕΡ – 32’ Μαντέλας .πεν.[1-0], 76’ Αργυρούλης [2-0], 89’ Θεοδώρου [2-1]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Λαφαζάνης, Μαντέλας, Δ.Γκένας, Γκαραγκούνης, Κρικέλης, Αργυρούλης [Ζαβλανός], Λαγάρας, Αναστασίου, Ιακωβάκης [Κωστούλας], Μαλλιώρας, Πάτρας.

1994-1995 ΚΥΠΕΛΛΟ

14 Σεπτεμβρίου, 1994 Γήπεδο Τρικάλων 3ος αγώνας ομίλων
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 6-0

Σαρωτική η ομάδα των Τρικάλων διέλυσε τον Αλμωπό Αριδαίας με σκορ 6-0 και πήρε το «εισιτήριο» για την δεύτερη φάση του κυπέλλου Ελλάδος. Παίζοντας με πρωτοφανές πάθος τα Τρίκαλα καθήλωσαν σε όλη την διάρκεια του αγώνος τους φιλοξενούμενους που φάνηκαν αδύναμοι να αντιδράσουν μπροστά στην ορμητικότητα των αντιπάλων τους. Οι γηπεδούχοι ήταν καταπληκτικοί και όπως δείχνει το τελικό αποτέλεσμα δίκαια πήραν την πρόκριση. Από δυο γκολ σημείωσαν οι Νίκος Τσέλιος και Αλεξάντερ Βάσι ενώ από ένα πέτυχαν οι Γιάννης Τζώρτζης και Ντράγκαν Κνέζεβιτς.

ΣΚΟΡΕΡ – Τσέλιος [2], Βάσι [2], Τζώρτζης, Κνέζεβιτς

ΤΡΙΚΑΛΑ – Λεκίδης, Πράππας, Γκανάς, Δοδοντσάκης, Γκαλίτσιος, Γκουγκουλής [Παπακωνσταντίνου], Βάσι, Τσέλιος, Τζώρτζης, Κνέζεβιτς, Κωνσταντινίδης.

1994-1995 Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

28 Δεκεμβρίου, 1994 Γήπεδο Τρικάλων
Επιστροφή στις νίκες έστω και δύσκολα πραγματοποίησαν τα Τρίκαλα κερδίζοντας την αξιόμαχη ομάδα του Αλμωπού Αριδαίας με σκορ 1-0. Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να παίζουν ανοιχτό, επιθετικό ποδόσφαιρο και ο μόνος ίσως λόγος που το τελικό αποτέλεσμα κυμάνθηκε σε χαμηλά επίπεδα ήταν εξαιτίας της πολύ καλής απόδοσης που είχαν οι δυο τερματοφύλακες των ομάδων, Κατσιαούνης και Χωλόπουλος. Στο 25’ και 26’ ο Κατσιαούνης έκανε δυο καταπληκτικές αποκρούσεις σε προσπάθειες του Τσολερίδη κρατώντας έτσι όρθια την ομάδα του. Λίγο αργότερα όμως και συγκεκριμένα στο 29’ ο Τσέλιος ύστερα από πάσα του Κνέζεβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα το Χωλόπουλου πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Από τους «κυανέρυθρους» διακρίθηκαν ιδιαίτερα οι Τσέλιος, Μανίκας, Κατσιαούνης και Γκαραγκούνης. Απαράδεκτη με απίστευτα λάθη η διαιτησία του κ.Κατσάνου .

ΣΚΟΡΕΡ – 29’ Τσέλιος [1-0]

ΤΡΙΚΑΛΑ – Κατσιαούνης, Πράππας, Μανίκας, Ταβουκτσής, Γκαραγκούνης, Δοδοντσάκης, Κωνσταντινίδης [Γκουγκουλής], Παπακωνσταντίνου, Τσέλιος, Κνέζεβιτς, Χασεκίδης [Καραϊσκος].