Πιο κοντά στον τιτλο ο Τηλυκράτης με άνετο διπλό στη Χαλκίδα(PICS)

Ο Α.Ο. Χαλκίδας υποδέχθηκε τον Τηλυκράτη για την 21η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής με το σκορ να σταματάει στο 0-4.

H oμάδα της Λευκάδας βρέθηκε ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου και της ανόδου στη SL2, έχοντας τη συμπαρασταση 100 περίπου φίλων της που δημιούργησαν δυνατή ατμόσφαιρα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με την υπέροχη ενέργεια του Νιφορόπουλου οποίος πήρε την μπάλα στην άκρη της μεγάλης περιοχής, πήγε στο ένας με ένας και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.

Στο 4ο λεπτό ο Τηλυκράτης κλείδωσε ουσιαστικά την νίκη έπειτα από πολιορκία στην αντίπαλη περιοχή, ο Ζδράβος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας της Χαλκίδας και διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ξανα μπουν στο παιχνίδι και στο 69΄ ο Τακίδης πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Παπανίκου και έκανε το 0-3. Το κερασάκι στην στην τούρτα έβαλε ο Γκουντρουμπής με προβολή στο 78ο λεπτό .

Ο Τηλυκράτης παραμένει πρώτος με 47 βαθμούς, ενώ η Χαλκίδα παραμένει 13η με 14 βαθμούς.

Α.Ο. Χαλκίς: Βλάμης, Μαγγίνας, Δεληγιάννης, Χατζηγιώργος, Λεσάι, Μπαλωμένος, Ματζουράκης, Ζαχαράκης, Μάρκου, Γκιόκας, Κυριάκου. ‘

Τηλυκράτης: Παρδαλός, Καταγής, Γιαννιώτης (78΄ Σοροβός), Τακίδης (75΄ Χαλκιόπουλος), Παπανίκου, Νιφορόπουλος, Τεγούσης, Τόσκα (70΄ Σκιαδάς), Ζδράβος, Περιστέρης (70΄ Κυριάκης), Γκουντρουμπής (75΄ Κατσής).

Με στοιχεία από το: Lefkadasportnews.gr