Πικρή ήττα για τον ΑΟ Τρίκαλα στην Ηγουμενίτσα

Ο ΑΟ Τρίκαλα δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα από το Θεσπρωτό στην Ηγουμενίτσα.

Οι κυανέρυθροι αν και στο ημίχρονο βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 0-1, χάρη σε τέρμα του Αλεξίου στο 20′, στην επανάληψη δέχτηκαν τρία τέρματα και έτσι ηττήθηκαν με 3-1.

Δύο τέρματα για τους νικητές σημείωσε ο Ζελέκου (47′,76′), ενώ σκόραρε και ένας πρώην κυανέρυθρος, ο Τσιαφίτσας στο 58′.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό τα Τρίκαλα βλέπουν μπροστά τους ορατό πλέον το φάσμα του υποβιβασμού και θα πρέπει στα επόμενα παιχνίδια να έρθουν βαθμοί, αλλιώς τα πράγματα θα γίνουν ακόμη πιο δύσκολα.

Η ομάδα των Τρικάλων ήταν καλή στο πρώτο μέρος όπου και προηγήθηκε στο σκορ, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν την πρωτοβουλία και κέρδισαν το ματς, σημειώνοντας τρία γκολ.
Το γκολ του ΑΟΤ σημείωσε ο Θέμης Αλεξίου στο 20΄ με απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ.
Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Βιγιάλμπα στο 47΄ και στο 58΄ έκαναν την ανατροπή σκοράροντας με κεφαλιά του Τσιαφίτσα. Ενώ το τρίτο γκολ σημείωσε ο Ζελέκου στο 76΄.
Θεσπρωτός (Ρότσα) : Δασκαλάκης, Αγγελούλης (46’ Ροβίνας), Ορφανός, Τσώτσος, Κολυβάς (46΄ Ζεκλέκου), Παλαμούτσης, Οικονομικός, Βλαχόπουλος (82’ Μπουμπούκης), Τσιαφίτσας (90’ Μάντικας), Ράπτης, Βιγιάλμπα
ΑΟΤ (Μπρισίμης) Παπαδόπουλος, Γεωργάκης, Τζέλης, Κατσαντώνης (90΄Τζιώρας), Ιωάννου, Μπέκας (80΄ Μάγγος), Κωστόπουλος, Μαγκούτης (60΄Βασιλείου), Σκόνδρας Ν., Αλεξίου, Σαμαντάς
– Απουσίασαν λόγω τραυματισμού οι Γ. Σκόνδρας, Πατρώνης και λόγω τιμωρίας ο Μπραντίτσας