«Περίπατος» με Δόξα και ρετιρέ ο Α.Ο.Τ!!!

Την δεύτερη τους εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, αποτελέσμα που τα φέρνει πλέον στην πρώτη θέση πανηγύρισαν τα Τρίκαλα, απέναντι στη Δόξα Δράμας με σκορ 3-0.
Οι «κυανέρυθροι» δε συνάντησαν κανένα απολύτως πρόβλημα απέναντι στους Δραμινούς και θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει και άλλα τέρματα βάσει ευκαιριών.
Ειδικά στην επανάληψη οι παίκτες του Απόστολου Χαραλαμπίδη δημιούργησαν πολλές φάσεις, έχοντας και την ψυχολογία με το μέρος τους.
Από την άλλη η Δόξα παρουσίασε μία ομάδα που θα χρειαστεί πολλή δουλειά, καθώς έδειξε χτυπητές αδυναμίες και δεν μπόρεσε να ακολουθήσει το ρυθμό των Τρικάλων στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.

Με Γκάρα στο αρχικό σχήμα
Ο Απόστολος Χαραλαμπίδης δεν ξεκίνησε στο χθεσινό ματς τον Αστέριο Γιακουμή, αν και τον είχε συμπεριλάβει κανονικά στην αποστολή. ‘Ετσι αγωνίστηκε και πάλι ο νεαρός Γκάρας ο οποίος μάλιστα είχε και 2 καλές επεμβάσεις στο παιχνίδι.

Κυριαρχία από το 1ο λεπτό για τον Α.Ο.Τ

Το συγκρότημα του Απόστολου Χαραλαμπίδη ήταν αυτό, το οποίο μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά του ματς, με συνέπεια να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να έχει κάνει αισθητή την παρουσία της στα καρέ του Στεφανάκου.

Από το 15΄ και μετά η ομάδα του Θανάση Κολιτσιδάκη ισορρόπησε το ματς, ωστόσο οι Θεσσαλοί ήταν αυτοί που στο 21΄ έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το 1-0, με το σουτ του Πέλκα να φεύγει λίγο άουτ από την εστία του Στεφανάκου. Ότι δεν μπόρεσαν να πετύχουν σε εκείνο το χρονικό σημείο οι «κυανέρυθροι», το πέτυχαν στο 39′ με τον Τζαλόσι να εκμεταλλευέται λάθος της άμυνας των «μαυραετών» και να βάζει μπροστά στο σκορ τον ΑΟΤ.
Στο 43΄ τα Τρίκαλα έφτασαν κοντά στο 2-0, ο Σουλιώτης όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον Στεφανάκο…

«Καθάρισαν» εύκολα στην επανάληψη

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 59΄ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ζευγαρώσουν τα τέρματά τους αυτή τη φορά με τέρμα του Σταματή. Έπειτα από την εξέλιξη αυτή, οι «κυανέρυθροι» πίεσαν για να φτάσουν στο 3-0, κάτι το οποίο κι έγινε στο 76΄ με τον Ευθυμίου αποτέλεσμα το οποίο ήταν και το τελικό του αγώνα.

Οι συνθέσεις:
Τρίκαλα (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γκάρας, Νιάρος, Πιαστόπουλος (82’ Χατζηκωνσταντίνου), Σουλιώτης (80’ Κεχαγιάς), Ριζογιάννης. Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Πέλκας (80’ Ελευθεριάδης), Ντιαλόσι, Σταματής (72’ Ευθυμίου), Σιλβάνο (82’ Κλεμέντε).
Δόξα Δράμας (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Σπυρόπουλος (75’ Αγιώτης), Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μπολάκης, Αγγελόπουλος (53’ Βουγιακλίγια), Πινδώνης (75’ Παπαιωάννου), Φυτόπουλος, Κόντος (53’ Κουτσιανικούλης), Μαυρίας, Σαμπανίδης.