Παλικαρίσια ισοπαλία στη Φιλιππούπολη ο Α.Ο Τρίκαλα

Ο Απόλλων Λάρισας αντιμετώπισε εντός έδρας τον ΑΟ Τρικάλα για την πρώτη αγωνιστική της Super League 2, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες με 3-3.

‘Εγινε ένα ωραίο παιχνίδι που πρόσφερε όμορφο θέαμα στους φιλάθλους των δύο ομάδων που βρέθηκαν σήμερα στη Φιλιππούπολη.

Ο ΑΟ Τρίκαλα πληρώνοντας κάποια λάθη της άμυνας και του τερματοφύλακα έμεινε δύο φορές πίσω στο σκορ με δύο τέρματα διαφορά.

Ωστόσο οι κυανέρυθροι κατάφεραν στο τελευταίο 20λεπτο με παλικαρίσια αντεπίθεση να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια και αν δεν είχαμε στο 89′ την αποβολή του Ευθυμίου από το παιχνίδι, ίσως και να διεκδικούσαν και κάτι περισσότερο από το ματς.

Ο Απόλλωνας ήταν εκείνος που κυριάρχησε στο πρώτο μέρος, παρουσιάζοντας στο κομμάτι αυτό μία πολύ καλή εικόνα.

Από την άλλη, θα πρέπει να επισημάνουμε ότι από το 60′ και μετά τα Τρίκαλα πατούσαν καλύτερα στο χορτάρι και ήταν εκείνα που υπερτερούσαν και σε φυσική κατάσταση, γεγονός που επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να σημειώσουν τα δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά.

Οι Τρικαλινοί φίλαθλοι χειροκρότησαν θερμά τους κυανέρυθρους στο φινάλε που ανταπέδωσαν και γενικώς το παιχνίδι έκλεισε με θετικό πρόσημο για τα Τρίκαλα, ενώ μέχρι και το 81′ έμοιαζε χαμένο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κανούλα στο 13′ λεπτό (1-0), ενώ ο Γιαννίτσης με κεφαλιά εννιά λεπτά αργότερα (22′ λεπτό) έκανε το 2-0. Ο Ριζογιάννης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 2-1 στο 31′ λεπτό, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ο Λίταινας στο 70′ λεπτό έκανε το 3-1, αλλά ο ΑΟ Τρικάλων αντέδρασε και με δύο γκολ του Ελευθεριάδη (81′ λεπτό και 86’ λεπτό), διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 3-3.

Απόλλων Λάρισας: Αστράς, Καρρίκι, Λίταινας, Σκούπρας, Χατζής, Τιμπουέ, Γιαννίτσης, Κουζού, Βίγια, Κανούλας, Παναγιώτου

ΑΟΤ: Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Ντιαλόσι, Νιάρος, Κεχαγιάς (46′ Ελευθεριάδης), Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος, Ρεκίν, Χειρίτραντας, Ευθυμίου, Κουσκουνάς