Trikalascore

Πάλεψε για αποτέλεσμα η Φήκη, αλλά ο Τηλυκράτης δεν παιζόταν

Μόνος πρώτος έμεινε ο Τηλυκράτης Λευκάδας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 3ου ομίλου, μετά την εντός έδρας νίκη του, με 2-0, επί του Π.Ο. Φήκης, για την 13η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής.

Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν καλά για τους παίκτες του ΠΟ Φήκης στην 13η αγωνιστική. Ο Τηλυκράτης μπήκε δυνατά πίεσε και βρήκε σκορ στο 30′ με το γκολ του Γκουντρουμπή κάνοντας το 1-0. Με το προβάδισμα των γηπεδούχων έληξε το πρώτο 45λεπτο, αλλά και η συνέχεια δεν ήταν διαφορετική.

Στην επανάληψη η Τρικαλινή ομάδα προσπάθησε να αλλάξει το παιχνίδι της για να βρει διόδους προς την εστία των γηπεδούχων, όμως δεν είχε κλασικές φάσεις. Μοιραία λοιπόν καθώς ανοίχτηκε, βρέθηκε εκτεθειμένη στην άμυνα και στο 84’ ήρθε και το “δεύτερο χτύπημα” από τον Τηλυκράτη που έφτασε στο 2-0 με το γκολ του Τακίδη.

Διαιτητής: Πιγγίου (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Βλαχοδήμος – Ροκοπάνος (Αιτωλοακαρνανίας)