Ο Πορταικός νίκησε σε ωραίο φιλικό την ΑΕΤ

‘Ενα ενδιαφέρον παιχνίδι προετοιμασίας πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γήπεδο Κηπακίου με την ΑΕΤ να υποδέχεται τον Πορταικό.

Οι δύο ομάδες θα συμμετάσχουν και στο νέο πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής, αλλά σε διαφορετικούς ομίλους.

‘Εγινε ένα ωραίο ματς με τον Πορταικό να παίρνει τη νίκη με σκορ 2-4, σε παιχνίδι με ανατροπή στο σκορ.

Οι δύο προπονητής Φώτης Στάμος, Δημήτρης Σαργιώτης είχαν τη δυνατότητα να δουν τους παίκτες τους αγωνιζόμενους και να βγάλουν τα ανάλογα συμπεράσματα.

Η ΑΕΤ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5′ με ωραίο τέρμα του Κακαράντζα, με το Βαγενά να ισοφαρίζει λίγο πριν το τέλος του Α’ ημιχρόνου και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν με σκορ 1-1 στα αποδυτήρια.

Ενώ το πρώτο μέρος ήταν μοιρασμένο στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι και κατάφεραν να πετύχουν άλλα τρια τέρματα, αρχικά με τον Αλεξίου και εν συνεχεία δύο με το Ρούσσα, φτάνοντας έτσι στο 1-4.

Το τελικό 2-4 διαμόρφωσε στο 84′ με ένα εξαιρετικό τέρμα του Βασίλη Στάμου.