Ο Κουτσιανικούλης “καθάρισε” για τον ΑΟΤ στη Ζάκυνθο(PICS)

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι τα Τρίκαλα επιβλήθηκαν με 1-0 στο Δημοτικό Στάδιο της Ζακύνθου για τη 2η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για τις αποφάσεις του διαιτητή στο β’ μέρος.

Οι “κυανοκίτρινοι” που νωρίς στο παιχνίδι “χτυπήθηκαν” από τους τραυματισμούς του Εντουάρντο (15′) και Μανέ (25′) είχαν πολύ καλή εικόνα στο πρώτο μέρος όπου δημιούργησαν καλές ευκαιρίες με τον Τσιμέλι (9′) και τον Κάρδαρη (17′). Ο Γιοκέ στο 20′ είχε δοκάρι για τα Τρίκαλα που κατάφεραν τελικά να σκοράρουν στα 35′ όταν ο Γιοκέ σέντραρε, και ο Καλλιβωκάς στην προσπάθεια του να διώξει πήγε η μπάλα στον Κόκκα και μετά στον Κουτσιανικούλη που εύκολα από κοντά έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ζάκυνθος δεν μπόρεσε να παίξει ποδόσφαιρο, με τα Τρίκαλα να οπισθοχωρούν και να κλείνουν τους χώρους, ενώ προχώρησαν και σε καθυστερήσεις. Στο 70′ ο γεν. αρχηγός Νίκος Κοντονής και μετά ο προπονητής Μάριος Παναγιώτου είδαν τη κίτρινη κάρτα του διαιτητή Σαφαρίκα Ε. (Αχαΐας).

Στο 80′ η κεφαλιά του Τσιμέλι πήγε πάνω στον διαιτητή, ενώ στο 83′ ο Κάρδαρης στη μεγαλύτερη ευκαιρία του ΑΠΣ νικήθηκε από τον Γρηγοριάδη που έκανε σημαντική επέμβαση. Στην αμέσως επόμενη φάση η Ζάκυνθος ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Καλλιβωκά εντός περιοχής. Στη συνέχεια ουσιαστικά δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο, με τον ΑΠΣ να έχει παράπονα και για τα 6 λεπτά που κράτησε πρόσθετο χρόνο ο διαιτητής καθώς θεωρεί ότι λόγω των καθυστερήσεων ήταν πολύ λίγος.

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Παναγιώτου Μ.): Μπλατσιώτης , Γουσέτης Ντ., Κόκκας, Μούστα, Καλλιβωκάς, Σούρμπης, Μανέ (22’ λ.τρ. Περιστέρης), Γκατέϊρα (75’ Μαρούδας Μ.), Τσιμέλι, Κάρλος Εντουάρντο (15’ λ.τρ. Κάρδαρης), Μασούρας (75’ Δημητρέλος)

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Ρούσσας Τ.): Γρηγοριάδης, Σανδραβέλης, Λουκάς, Ριζογιάννης, Θεολόγου, Παπακώστας, Κουτσιανικούλης (79′ Σισοκό), Γιοκέ (86′ Λώττας), Κουσκουνάς, Κορέλλας, Αλεξίου (66′ Τσιαφίτσας)

Πηγή-Φωτό: Imerazante.gr