Νίκη Μετεώρων στο δυνατό φιλικό με τη Δήμητρα/Απόλλων(PICS)

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο “Βασίλης Καρακίτσιος” τα Μετέωρα νίκησαν με 4-2 την Δήμητρα/Απόλλωνα ύστερα από αρκετά καλή εμφάνιση.

Τα Μετέωρα ήταν εντυπωσιακά στο πρώτο ημίχρονο, έβγαλαν πολλές επιθέσεις, εκμεταλλεύτηκαν τους κενούς χώρους που βρήκαν και κατάφεραν να προηγηθούν πρώτα 3-0 και στην συνέχεια 4-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Δήμητρα ανέβασε λίγο την απόδοσή της μείωσε σχετικά γρήγορα, αλλά από εκεί και πέρα δεν άλλαξε κάτι, άλλωστε ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε αφού έγιναν και πολλές αλλαγές.

Το σκορ άνοιξε ο Παπαδόπουλος στο 8′ όταν με πλασέ πέρασε την μπάλα πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο 18′ ο Θ. Γερεντές μόνος με τον Πέρκα δεν κατάφερε να τον νικήσει, ενώ στο 20′ ο Παπαδόπουλος και πάλι αφού ξέφυγε από την άμυνα της Δήμητρας με πλασέ σημείωσε το 2-0.

Στο 28′ ο Θ. Γερεντές αφού έκλεψε την μπάλα από αντίπαλο έπαιξε το 1-2 με τον Παπαδόπουλο και με εύστοχο πλασέ πέτυχε το 3-0.

Η Δήμητρα αντέδρασε στην συνέχεια και μείωσε σε 3-1 με όμορφο τέρμα του Ανδρέου στο 37′.

Τα Μετέωρα όμως συνέχισαν να υπερτερούν και στο 39′ ο Παπαδόπουλος βρήκε τον Κοτσιλιάνο ο οποίος από κοντά σημείωσε το 4-1.

Στο 55′ ο Ψύρρας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Διαιτητής ήταν ο Κοντίνος με βοηθούς τους Αβραάμ και Μαργιόλη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΕΤΕΩΡΑ (Ν. Αγγελάκης): Γκουλιώνης, Νταλούκας (73′ Χριστοδουλόπουλος), Γ. Γερεντές (46′ Δ. Ράτζας), Φορτούνης, Λαμπαδάριος (82′ Σινάνης), Παπαδόπουλος, Καραμούζης, Κιτσόπουλος (73′ Γκόβαρης), Κοτσιλιάνος (82′ Θώμος), Θ. Γερεντές (64′ Βάλλας), Ζησόπουλος (46′ Μπουτίνας).

ΔΗΜΗΤΡΑ/ΑΠ. (Ν. Γιαγιάκος): Πέρκας, Τρικάλης, Μαλακασιώτης, Τσέλιος, Γαντζούλας, Ψύρρας, Τσιώλης, Ανδρέου, Τσιγαρίδας, Βλάχος, Σκέμπι.

Έπαιξαν και οι: Πάτας, Τσιαντούλας, Σταμούλης, Μαυρογιάννης, Στεργίου, Αναστασόπουλος, Αγουέρο, Κόκκαλης, Γεωργούλας, Ζήκος.

Πηγή-φωτό: Sportskalampaka.gr