Νίκη Μετεώρων σε φιλική ματσάρα κόντρα στο Μουζάκι(PICS)

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθηκε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο “Βασίλης Καρακίτσιος” τα Μετέωρα νίκησαν με 4-3 το Μουζάκι.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ανοιχτό και πέρα από τα 7 τέρματα καταγράφηκαν κι άλλες σημαντικές φάσεις μπροστά από τα καρέ των δύο ομάδων.

Τα περισσότερα τέρματα σημειώθηκαν ύστερα από λάθη κάτι που είναι φυσιολογικό καθώς και οι δύο ομάδες βρίσκονται στο στάδιο της προετοιμασίας τους.

Τα Μετέωρα βρίσκονται σε ένα στάδιο στο οποίο πρέπει να συνδυάσουν τα φιλικά παιχνίδι μαζί με τις προπονήσεις και φυσικά να αναδειχθεί σιγά σιγά και ο τρόπος παιχνιδιού, αλλά και τα σχήματα που θα χρησιμοποιηθούν στα επίσημα ματς.

Τα Μετέωρα κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα, αλλά μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δέχθηκαν δύο τέρματα και το 2-2 ήταν το σκορ της ανάπαυλας.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν ξανά στο σκορ, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν και πάλι απάντηση και το τελικό 4-3 έγινε στο 90′.

Το φιλμ του αγώνα

16′ Ο Κοτσιλιάνος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Μουζακίου και με σουτ έκανε το 1-0.

31′ Ο Σ. Αλμπάνης έβγαλε σε θέση βολής τον Κεραμά ο οποίος από κοντά σημείωσε το 2-0.

36′ Ο Βέης ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος παίκτης που το κέρδισε και μείωσε σε 2-1.

39′ Σουτ του Σ. Αλμπάνη από καλή θέση απόκρουσε σε κόρνερ ο Δεληγιάννης.

43′ Από λάθος της άμυνας των Μετεώρων ο Κοτρώτσιος επωφελήθηκε και ισοφάρισε σε 2-2.

45′ Ο Μπαούτης βρέθηκε απέναντι στον Δεληγιάννη τον οποίο όμως δεν κατάφερε να νικήσει.

56′ Απευθείας φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και ο Μπαούτης με δύσκολη προβολή από πλάγια σημείωσε το 3-2.

72′ Ο Μανίκας με μακρινό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Γκουλιώνη ισοφαρίζοντας σε 3-3.

90′ Από σέντρα του Θ. Λιακόπουλου, ο Σκρέκας που αγωνίστηκε ως φορ στα τελευταία λεπτά, έκλεψε την μπάλα και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-3.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σ. Πέτσας με βοηθούς τους Μ. Μανασή και Αλεξόπουλο.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΕΤΕΩΡΑ: Πέρκας (36′ λόγω τρ. Γκουλιώνης), Μπαούτης (61′ Αυγέρος), Γιαννακόπουλος (46′ Γκόβαρης), Ζήσης, Φορτούνης (69′ Σκρέκας), Α. Αλμπάνης (46′ Σακελλαρίδης), Κοτσιλιάνος (69′ Θ. Λιακόπουλος), Β. Αλμπάνης (69′ Γ. Λιακόπουλος), Κεραμάς (46′ Νταλούκας), Σ. Αλμπάνης, Τσιάμης (61′ Σαμούτης).

ΜΟΥΖΑΚΙ: Δεληγιάννης, Σαλάι, Τζάνης, Κατσαρός (30′ λόγω τρ. Κοτρώτσιος), Σταμούλης, Μαγαλιός, Μανίκας, Γ. Ραπάι, Βέης, Μαυρομάτης, Θ. Ραπάι.

Έπαιξαν και οι: Κελεπούρης, Ζυγολίκας, Γραμμένος, Παπαλίτσας.