Trikalascore

Nίκη με ανατροπή κόντρα στον Παλαμά και παρέμεινε πανηγυρικά στη Γ’ Εθνική η Φήκη!

Για τη Φήκη τα πράγματα ήταν απλά στο σημερινό εντός έδρας παιχνίδι με τον Ατρόμητο Παλαμά.

Το συγκρότημα των Ρούσσα-Μανούρα ήθελε τη νίκη προκειμένου να εξασφαλίσει την παραμονή στη Γ’ Εθνική, άσχετα με το τι θα γινόταν στα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής, αλλά και την άλλη Κυριακή στην τελευταία στροφή.

Τελικά οι κόκκινοι πέτυχαν το στόχο τους με αντεπίθεση διαρκείας στο Β’ ημίχρονο και παρά το ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στην τελευταία φάση του Α’ ημιχρόνου, βρήκαν τα αποθέματα να γυρίσουν το παιχνίδι μέσα σε λίγα λεπτά στην αρχή της επανάληψης και στη συνέχεια να διαχειριστούν το υπέρ τους αποτέλεσμα.

Το φινάλε της αναμέτρησης βρήκε άπαντες να πανηγυρίζουν την παραμονή στην κατηγορία, που δεν είναι κάτι λίγο, κα8ώς μιλάμε για μία ομάδα νεοφώτιστη , σε μία δύσκολη χρονιά και ένα δυνατό όμιλο, όπου υποβιβάζεται σχεδόν η μισή κατηγορία.

Στα αγωνιστικά ο Ατρόμητος έκανε το 0-1 με τον Ζάγκο Π. στο 45+3′, πηγαίνοντας στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με το προβάδισμα.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο δεύτερο μέρος και μέσα σε ένα 10λεπτο “καθάρισαν” το πολύτιμο για αυτούς τρίποντο.

Ο Τσιαφίτσας στο 49′ ισοφάρισε σε 1-1, στο 53′ ο Ζέρβας έκανε το 2-1, με τον Ιωάννου στο 55′ να “γράφει” το τελικό 3-1.

Η ομάδα του Τάκη Παραφέστα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της συγκεντρώνοντας 22 πόντους και μένει να φανεί την τελευταία αγωνιστική σε ποια θέση θα τερματίσει.

Όπως και να’ χει η σεζόν ήταν απόλυτα επιτυχημένη για τον Παλαμιώτικο σύλλογο.

Οι συνθεσεις

Φήκη: Ράπτης, Μπέτσας (65′ Τεντολούρης), Τζέλης, Μωραίτης, Δρόσος, (72’Κιτσόπουλος), Καλαμαράς (72′ Στεργίου), Γκαντιάς (58′ Σκαρλέας), Μακρής, Ζέρβας (72′ Μπακάλης), Τσιαφίτσας, Ιωάννου

Ατρόμητος Παλαμά (Τάκης Παραφέστας): Κουτσόπουλος, Μετούσι (51′ Κούλπας), Κουρτεσιώτης (67′ Κατσιγιάννης Σ.), Ζάγκος Π., Βαγγελάκος (67′ Γραββάνης), Ισούφης, Κόκκινος Σ., Κόκκινος Α. (67′ Ζάγκος Α.), Λιάπης, Μπακατσής, Κατσιγιάννης Τ. (65′ Καρβούνης).