Νίκη για το Καστράκι κόντρα στο Κεφαλόβρυσο

Μια ακόμη σπουδαία νίκη κατάφερε και πέτυχε η ομάδα του Καστρακίου η οποία επιβλήθηκε 3-1 του Κεφαλοβρύσου σε εντός έδρας αγώνα που έγινε για την 11η αγωνιστική του β’ ομίλου της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Το sportskalampaka βρέθηκε στο Δημοτικό Γήπεδο του Καστρακίου κι έχει όλες τις λεπτομέρειες του παιχνιδιού.

Το Καστράκι κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις φάσεις που δημιουργήθηκαν στην αντίπαλη εστία, αλλά και τα λάθη των φιλοξενουμένων και πήρε μία πολύτιμη νίκη με την οποία ξέφυγε ακόμη περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις.

Το Κεφαλόβρυσο ήταν αρκετά καλό στο πρώτο ημίχρονο, δεν μπόρεσε όμως να εκμεταλλευτεί τις καλές του στιγμές, ενώ στο δεύτερο μέρος έχασε και πέναλτι κι έφυγε από το γήπεδο χωρίς να αποσπάσει κάτι.

Το σκορ άνοιξε για το Καστράκι ο Σαμούτης στο 10′ και το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 52′ ο Κιτσιόπουλος με κεφαλιά αξιοποίησε σέντρα-φάουλ των συμπαικτών του και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 62′ ο Μπλούτσος με φάουλ από πλάγια θέση πέτυχε το 2-1, ενώ στο 69′ ο Σινάι έκλεψε την μπάλα από τον τερματοφύλακα και σημείωσε το 3-1.

Στο 71′ από φάουλ του Γρηγορίου, ο Μπουτίνας έκανε ένα εκπληκτικό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 72′ ο Γκίτσας ανατράπηκε από τον Υφαντή μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι πριν το σουτ του Σίμου που κατέληξε στα δίχτυα. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Μητσιάδης, αλλά ο Υφαντής πέφτοντας στην αριστερή του γωνία απόκρουσε.

Διαιτητής ήταν ο Γ. Κουτσάγιας με βοηθούς τους Καπερώνη και Μαργιώλη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΚΑΣΤΡΑΚΙ (Θ. Καραγιάννης-Λ. Σακελλαρίδης): Υφαντής, Γρηγορίου, Γιάννης, Α. Μπαλογιάννης, Κοτόρι, Θεοδώρου, Μπλούτσος, Σαμούτης, Κοθράς (90′ Κόκκας), Μποτίνας (89′ Ν. Μπαλογιάννης), Καραγιάννης (63′ Σινάι).

ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟ (Παπαζήσης): Τεντολούρης, Μητσιάδης, Σίμος, Μπαμπατσιάς, Κιτσιόπουλος, Ζάρρας, Ψαθογιαννάκης, Μαυρικίου, Λάμπουρας, Νταούλας, Γκίτσας.