Μοιρασιά για Μετέωρα και Κεφαλόβρυσο

Τα Μετέωρα έφεραν 1-1 με το Κεφαλόβρυσο σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Διάβας για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Αυτή ήταν η τελευταία αγωνιστική και τα Μετέωρα τερμάτισαν στην πρώτη θέση του β’ ομίλου και μάλιστα αήττητα κάτι που συνιστά μεγάλη επιτυχία.

Αν και αδιάφορο βαθμολογικά το παιχνίδι, υπήρξε ένταση και νευρικότητα κατά διαστήματα και διαμαρτυρίες από πλευράς Μετεώρων προς τον ρέφερι του αγώνα.

Τα Μετέωρα αγωνίστηκαν με πολλές αλλαγές, ενώ δεν είχαν στον πάγκο τους τον προπονητή τους, Χρήστο Αυγέρο ο οποίος απουσίαζε δικαιολογημένα.

Τα Μετέωρα βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά τελικά στην επανάληψη ισοφάρισαν με τον πρώτο τους σκόρερ Σταύρο Αλμπάνη, ενώ έχασαν και τεράστια ευκαιρία στο τέλος του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα

18′ Ο Ψαθογιαννάκης βγήκε τετ-α-τετ με τον Καλούδη, αλλά πλάσαρε άουτ.

20′ Ο Ψαθογιαννάκης βγήκε απέναντι στον Καλούδη, με τον τερματοφύλακα των Μετεώρων να αποκρούσει εντυπωσιακά.

21′ Ο Αντί Μπαλό πέρασε και τον τερματοφύλακα, αλλά στην συνέχεια κόπηκε από τους αμυντικούς του  Κεφαλοβρύσου.

32′ Τα Μετέωρα ζήτησαν πέναλτι σε χέρι μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον διαιτητή να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.

36′ Ο Σίμος ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο ίδιος παίκτης που το κέρδισε κι έκανε το 0-1.

57′ Σέντρα του Σ. Αλμπάνη, ο Σακελλαρίδης άφησε για τον Μπαούτη ο οποίος σούταρε άουτ.

59′ Σουτ του Κοτσιλιάνου αποκρούστηκε δύσκολα από τον Μπασιούκα.

62′ Αποβλήθηκαν από τα Μετέωρα ο Πούλιος κι από το Κεφαλόβρυσο ο Μαργαρίτης και οι δύο ομάδες συνέχισαν με 10 παίκτες.

70′ Ο Σταύρος Αλμπάνης ύστερα από φάση διαρκείας με διαγώνιο συρτό σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

71′ Από πλάγια ο Σκρέκας βρέθηκε απέναντι στον Μπασιούκα τον οποίο όμως δεν κατάφερε να νικήσει.

78′ Σουτ του Σίμου, ο Καλούδης έκανε νέα εντυπωσιακή απόκρουση διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

91′ Ο Κοτσιλιάνος πέρασε και τον τερματοφύλακα, πλάσαρε, αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Καρράς.

Διαιτητής ήταν ο Σ. Λεωνίδας με βοηθούς τους Μαργιώλη και Ε. Κουτσάγια.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΕΤΕΩΡΑ: Καλούδης, Πούλιος, Γκόβαρης (55′ Κοτσιλιάνος), Πορτίκας, Φορτούνης, Λιακόπουλος, Μπαούτης, Τσάμης, Σ. Αλμπάνης, Σακελλαρίδης (76′ Α. Αλμπάνης), Αντί Μπαλό (66′ Σκρέκας).

ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟ: Μπασιούκας, Κατσίκας, Καρράς, Ψαθογιαννάκης, Μητσιάδης, Σίμος, Κιτσόπουλος, Μπαμπατσιάς, Ζάρρας, Γαλάνης, Μαργαρίτης.