Μέτριος ο ΑΟΤ, έμεινε στην ισοπαλία και κόντρα στον Ηρακλή

Ο ΑΟ Τρίκαλα ήρθε ισόπαλος με τον Ηρακλή με 0-0, με τους γηπεδούχους να ανεβαίνουν στους τρεις βαθμούς, ενώ τους κυανόλευκους να έχουν τέσσερις βαθμούς.

Oι κυανέρυθροι παρα το ότι για 60 λεπτά αγωνίστηκαν με παίκτη παραπάνω δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν το αριθμητικό πλεονέκτημα μένοντας στο μηδέν και χάνοντας την ευκαιρία να αναρριχηθούν στη βαθμολογία.

Το ματς δεν είχε ιδιαίτερη ποιότητα, φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ήταν λιγοστές, ενώ περίπου 2 χιλιάδες θεατές στήριξαν τον Α.Ο Τρίκαλα, δίχως όμως αποτέλεσμα.

Στο πέταλο φιλοξενήθηκαν και 50 οπαδοί του Ηρακλή.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να κάνουν τις ευκαιρίες τους γκολ στο πρώτο μέρος, με το σκορ να παραμένει στο 0-0. Τα Τρίκαλα απείλησε μετά από εκτέλεση φάουλ του Νιάρου, με κεφαλιά του Παρέδες, την οποία μπλόκαρε ο τερματοφύλακας Παλαβράκης, ενώ για τους φιλοξενούμενους απείλησε ο Μασούρας με μακρινό σουτ. Στο 32′ λεπτό, ο Κωστούλας με δεύτερη κίτρινη κάρτα, πήρε κόκκινη και αποβλήθηκε από το παιχνίδι, αφήνοντας τους κυανόλευκους με δέκα παίκτες. Στο 45′ λεπτό, ο Σανδραβέλης έχασε ευκαιρια με μακρινό σουτ, το οποίο μπλόκαρε ο γκολκίπερ Παλαβράκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρακλής έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Τότσκα στο 53′ λεπτό με πλασέ, αλλά ο τερματοφύλακας Σεντουριόν μπλοκάροντας αποσόβησε τον κίνδυνο. Οι δύο ομάδες στα επόμενα λεπτά δεν κατάφεραν να απειλήσουν ιδιαίτερα και να κάνουν τις ευκαιρίες τους γκολ, με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να παραμείνει στο 0-0.

Τρίκαλα (Νίκος Ουσταμπασίδης): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Παρέδες, Ντιαλόσι, Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος, Ρεκίν, Ελευθεριάδης, Νιάρος, Κουσκουνάς, Χειρίτραντας.

Ηρακλής (Κώστας Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Μανωλάκης, Κωστούλας, Παπαστεριανός Μ., Πήλιος, Μασούρας, Τότσκα, Βιτίνιο, Μπαστακός, Παπαστεριανός Α.