Μάγκικο διπλό για τον Π.Ο Φήκης στην Αλίαρτο

Με μια μεγάλη νίκη επιστρέφει ο Π.Ο Φήκης από την Αλίαρτο. Οι κόκκινοι έχοντας πολλά ψυχικά αποθέματα και κόντρα σε όλα τα προγνωστικά, νίκησε τον μέχρι πρότινος πρωτοπόρο του Ομίλου ΑΟ Υπάτου. Το γκολ πέτυχε ο Σκόνδρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Γεωργάκης. Αυτή η νίκη δίνει στην ομάδα την ώθηση για τα επόμενα παιχνίδια, πετυχαίνοντας τους στόχους της.
Συνεχίζουμε…
Το φιλμ του αγώνα
21′ Ο Ποτουρίδης μέσα από την περιοχή έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντάσκα!
23′ Ο Ποτουρίδης με ανάποδο «ψαλίδι» έστειλε την μπάλα άουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή…
37′ Μαρκάρισμα στον Γεωργακη εντός περιοχής και καταλογισμός πέναλτι από τον διαιτητή της αναμέτρησης. Ο Σκόνδρας εκτέλεσε το πέναλτι και έκανε το 0-1
44′ Εκτέλεση φάουλ του Πέντα, ο Ντάσκας απέκρουσε εκπληκτικά σε κόρνερ!
60′ Ωραίος συνδυασμός Ποτουρίδη με Μπουρού, με τον τελευταίο να σουτάρει και ο Ντάσκας με τα πόδια να απομακρύνει σε κόρνερ!
61′ Στην αντεπίθεση ο ΠΟ Φήκης με τον Γεωργάκη, να βρίσκεται απέναντι από τον Βουτσελά και σουτάρει στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!
69′ Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Μπουρούς στο ύψος της μικρής περιοχής πήρε την κεφαλιά, αλλά την έστειλε απελπιστικά άουτ…
81′ Ο Ποτουρίδης έκανε το σουτ και ο Ντάσκας χωρίς πρόβλημα μπλόκαρε την μπάλα…
88′ Νέα προσπάθεια των γηπεδούχων με τον Σπηλιώτη και σουτ η μπάλα απομακρύνθηκε με δυσκολία από τον Ντάσκα σε κόρνερ!
90+5′ Κεφαλιά από τον Σπηλιώτη και ο Ντάσκας και πάλι σε κόρνερ!