Trikalascore

Λύγισαν τη μαχητική Λυγαριά τα Μετέωρα(PICS)

Τα Μετέωρα νίκησαν με 4-2 την Λυγαριά σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο “Βασίλης Καρακίτσιος” για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Έτσι παρέμειναν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του ομίλου τους έχοντας και μία καλή διαφορά βαθμών από τις ομάδες που ακολουθούν.

Τα Μετέωρα στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά καλά και κατάφεραν να προηγηθούν με 3-1, αλλά στην επανάληψη η πολύ μαχητική Λυγαριά τους έβαλε δύσκολα καθώς μείωσε σε 3-2 και τελικά λίγο πριν το τέλος οι γηπεδούχοι καθάρισαν το παιχνίδι.

Το φιλμ του αγώνα

10′ Ο Φορτούνης με ωραία ενέργεια έκανε το 1-0.

13′ Ο Τσαρέλης ισοφάρισε για την Λυγαριά σε 1-1.

15′ Ο Μόκας ξέφυγε από την αντίπαλη άμυνα και με σουτ πέτυχε το 2-1.

37′ Ο Σ. Αλμπάνης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 3-1.

52′ Ο Νταλούκας γύρισε για τον Α. Αλμπάνη, αυτός από καλή θέση αστόχησε.

55′ Κόρνερ του Τσορλιάνου, ο Οικονόμου με κεφαλιά στην απέναντι γωνία μείωσε σε 3-2.

89′ Ο Β. Αλμπάνης έκλεψε την μπάλα από αντίπαλο και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Διαιτητής ήταν ο Σ. Λεωνίδας με βοηθούς τους Πάφη και Μαργιώλη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΕΤΕΩΡΑ (Χ. Αυγέρος): Καλούδης, Γκόβαρης (79′ Πορτίκας), Νταλούκας, Ζήσης, Φορτούνης, Α. Αλμπάνης, Β. Αλμπάνης, Σ. Αλμπάνης, Κοτσιλιάνος (84′ Λιακόπουλος), Μπαούτης (72′ Τσάμης), Μόκας (79′ Αντί Μπαλό).

ΛΥΓΑΡΙΑ (Ν. Κακούσιος): Καναβός, Τζιορτζιώτης (46′ Χασιώτης), Χριστοδούλου, Αντωνίου (76′ Γκοτσιούλας), Καραλής, Φ. Λιάκος (76′ Πατρίκαλος), Χ. Λιάκος, Τσαρέλας, Κοθράς (55′ Τσορλιανός), Φλωρόπουλος (64′ Γάκης), Οικονόμου.