“Λύγισαν” στην επανάληψη τα Μετέωρα

Ο ΑΣ Μετέωρα ήταν ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο στη δευτερη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική, όπου αγωνίστηκαν εκτός έδρας με το Κιλελέρ.

Οι Καλαμπακιώτες στάθηκαν καλά στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο ολοκληρώθηκε δίχως τέρματα, αλλά και με ελάχιστες στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες.

Στην επανάληψη οι κυανοκίτρινοι παρά την προσπάθεια δεν κατάφεραν να σταθούν όρθιοι, με αποτέλεσμα να δεχτούν τέσσερα τέρματα από τους πρωταθλητές Λάρισας και να ηττηθουν τελικά με 4-0.

Το σκορ για το Κιλελέρ άνοιξε ο Χασομέρης στο 48′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τον Πανταζή στο 63′ να κάνει το 2-0 και το Βαγενά στο 66′ να τριπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στο 92′ ο Παπαγεωργίου διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Να σημειωθεί ότι ο αγώνας πραγματοποιήθηκε σε ένα γεμάτο γήπεδο με την κερκίδα να είναι κατάμεστη από φίλους των γηπεδούχων, αλλά και αρκετούς εκδρομείς από την Καλαμπάκα.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι για το Νίκο Αγγελάκη στον πάγκο των Μετεώρων με το Γιώργο Λουλέ να πιάνει άμεσα δουλειά.

Τα Μετέωρα μετά από τα δύο πρώτα παιχνίδια έμειναν στην προτελευταία θέση με ένα βαθμό, έχοντας πίσω τους μόνο τον Αστέρα Καρδίτσας και το Μαγνησιακό, που δεν έδωσε όμως καμία αναμέτρηση έως τώρα.

Υπάρχουν πάντως άλλα 4 ματς για να αλλάξουν τα δεδομένα, όπου οι Καλαμπακιώτες θα χρειαστεί πάντως να κάνουν την υπέρβαση τους.

Κιλελέρ: Κουτσιρίμπας, Πανταζής, Μπαρούτας, Τσακίρης, Αντωνίου, Γκουγκουλιας, Κουβελάς, Κατσαμάγκας, Χασομέρης, Παπαγεωργίου.
Μετέωρα: Γκουλιώνης, Γερεντές Γ., Φορτούνης, Κιτσόπουλος, Ψαθογιαννάκης, Νταλούκας, Τσιαμάντας, Παπαδόπουλος, Γερεντές Θ., Καραμούζης.