“Λευκό” το μεγάλο ντέρμπι Πρίνος-Δενδροχώρι

Χωρίς τέρματα έληξε το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στο Πρίνος και το Δενδροχώρι για την δεύτερη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Β ερασιτεχνικής.

Οι δύο ομάδες που είχαν ρυθμό στο παιχνίδι δυσκολεύτηκαν αρκετά να δημιουργήσουν ευκαιρίες στις αντίπαλες άμυνες και στο πρώτο ημίχρονο για τους μεν φιλοξενούμενους στο 13′ σε σουτ του Πανάγου ο Παπαγεωργίου να αποκρούει και στο 22′ και για του δε γηπεδούχους σε διαγώνιο σουτ του Καλογράνα η μπάλα να φεύγει άουτ ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ακυρώθηκε τέρμα καθώς ο Μάμαλης υποδείχθηκε σε θέση οφ σάϊντ
Να σημειώσουμε επίσης ότι ακυρώθηκε και τέρμα των γηπεδούχων στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ως όφ σάϊντ.
Στο δεύτερο ημίχρονο και χωρίς να αλλάξει ιδιαίτερα ο ρυθμός οι δύο ομάδες συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο χωρίς ωστόσο να απειλήσουν σοβαρά τις δύο εστίες παρά μόνο δύο καλές στιγμές για τους φιλοξενούμενους στο 69′ με το σουτ του Τάτσιου Στ. να εξουδετερώνει ο Παπαγεωργίου και στο 83 η κεφαλιά του Λαγκαδινού να φεύγει άουτ με αποτέλεσμα να μείνει το 0-0 μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.