Λευκή φιλική ισοπαλία για ΑΕΤ και Βασιλική

Ισόπαλη δίχως τέρματα ολοκληρώθηκε η χθεσινή φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΤ και τον Κεραυνό Βασιλικής που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Κηπακίου.

Η ανάρτηση του Κεραυνού αναφέρει:

Η ομάδα μας βρέθηκε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Κηπακίου για να αντιμετωπίσει εκείνη της ΑΕΤ στο πρώτο φιλικό της σεζόν. Ο κόουτς Πάτρας πέραν κάποιων απουσιών, είχε στη διάθεση του 18 ποδοσφαιριστές, χρησιμοποιώντας τους όλους. Το πρώτο ημίχρονο είχε κάποιες ευκαιρίες μπροστά από τις δυο εστίες με κυρίους εκφραστές για την ομάδα μας τους Στάμο και Σακελλαριου Δ.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν με ένα διαγώνιο σουτ το οποίο απέκρουσε ο Υφαντής σε κόρνερ, ενώ λίγα λεπτά μετά σε φάση τετ-α-τετ πρόλαβε και μάζεψε πριν τον αντίπαλο επιθετικό, ενώ στην άμυνα καθοριστικός ήταν ο δεκαεξάχρονος Κλωτσοτήρας με καίριες επεμβάσεις. Στο δεύτερο μέρος έγιναν αρκετές αλλαγές η ομάδα μας συνέχισε να έχει την υπεροχή, χάνοντας ευκαιρίες για γκολ. Φάουλ του Στάμου η μπάλα λίγο πιο πάνω από το κάθετο δοκάρι.

Ο Σακελλαριου Δ. σπατάλησε και εκείνος δυο ακόμη ευκαιρίες, ενώ η κορυφαία στιγμή ήταν το δοκάρι μετά από σουτ του Ζεκιο, κι έτσι παρέμεινε το 0-0 έως την λήξη του αγώνα. Το φιλικό παιχνίδι το διαιτήτευσε ο κ. Τζάνης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Υφαντής(45’ Μπουνόβας), Μουρίτσας, Μανώλης, Κλωτσοτήρας, Ντάφος(65’ Τασκαράν), Πανάγος(85’ Καραγιαννης Ι.), Στάμος, Καραγιαννης Α.(50’ Γρηγορίου), Γκουζιώτης(45’ Τρίμμης), Σακελλαριου Δ.(75’ Τάτσιος), Παναγιώτου(50’ Ζέκιο)