Trikalascore

Κυανέρυθρο “τρένο” πέρασε και από το Αγρίνιο και περιμένει το Σπάρτακο στο μεγάλο ντέρμπι

Στο Αγρίνιο ταξίδεψε η ομάδα μας για το εξ’αναβολής παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής της Γ’Εθνικής και πήρε τη νίκη με 69-60.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν συγκεντρωμένη και κατάφερε να πάρει μια διαφορά με 14 πόντους. Λεπενιώτης και Γκαντιάς ηγήθηκαν της επιθετικής προσπάθειας και το σκορ εκλεισε στο 30-44.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ιδίως στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα μας μπλόκαρε επιθετικά καθώς η άμυνα των παικτών του Αγρινίου ήταν αρκετά καλή. Δυο μεγάλα σουτ των Λεπενιώτη, Μαρτζέλη και η πολύ καλή άμυνα των κυανέρυθρων έδωσαν το έναυσμα για το σωστό ρολάρισμα και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 60-69.