Ξύλο, αίματα και λιποθυμίες στο Τσαριτσάνη-Σέλλανα

Με… αίμα βάφτηκε το παιχνίδι ανάμεσα σε Οικονόμο Τσαριτσάνης και ΑΟ Σελλάνων, το οποίο πραγματοποιήθηκε το απόγευμα (17:00) της Τετάρτης.

Μέχρι το 90ο λεπτό ο Οικονόμος προηγούνταν με 2-1 και σε εκείνο το λεπτό ο Πρισακάρου σκόραρε και έφερε το ματς στα ίσια για το 2-2.

Κάπου εκεί, ξεκίνησε και το… ροντέο! Σκηνές απείρου κάλους εκτυλίχθηκαν στο γήπεδο! Μέσα στους πανηγυρισμούς του ΑΟ Σελλάνων, άνθρωποι από τον πάγκο των γηπεδούχων μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

Πιο συγκεκριμένα, οι πληροφορίες της Mikriliga.com αναφέρουν πως παράγοντας του Οικονόμου εισέβαλλε και χτύπησε τον Μούρι Κλάους. Ο παίκτης του ανταπέδωσε το χτύπημα με αποτέλεσμα ο πρώτος να βρεθεί στο έδαφος αιμόφυρτος και χωρίς τις αισθήσεις του!

Στη συνέχεια επικράτησε πανζουρλισμός ενώ ο παράγοντας μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο όπου υπεβλήθη σε ράμματα στο σαγόνι. Οι διαιτητές ολοκλήρωσαν τη συγγραφή του Φύλλου Αγώνος, λίγο μετά τις εννέα το βράδυ!