Trikalascore

ΞΑΝΘΗ-Α.Ο ΤΡΙΚΑΛΑ(1-0)

Παρακολουθείστε ζωντανά από το Trikalascore την εξέλιξη της αναμέτρησης για την  8η αγωνιστική της SL2.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι μπαίνουν δυνατά στα πρώτα λεπτά. Τα Τρίκαλα ισορροπούν το ματς από το 5′ και μετά.

Οι συνθέσεις

Ξάνθη (Πόποβιτς): Ίτσο, Τ. Παπάζογλου, Βέρκερ, Παντελιάδης, Μπριλάντε, Πόποβιτς, Έβερτ, Πέτροβιτς, Καπνίδης, Σχρόιγεν, Ντίνας.

Τρίκαλα (Χαραλαμπίδης): Γιακουμής, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Πιαστόπουλος, Σταματής, Νιάρος, Παπαγεωργίου, Πέλκας, Κεχαγιάς, Αλμπάνης, Ζώγκος.

Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Φλώρινας), Μποζατζίδης (Μακεδονίας)

Απουσιάζει η μεγάλη φάση και ενώ οδεύουμε για το πρώτο τέταρτο του ματς.

Οι γηπεδούχοι κερδίζουν φάουλ σε καλή θέση από πλάγια δεξιά.

Στο 22′ κοντινή κεφαλιά Καπνίδη η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.

Στο 34′ πλασέ Ντίνα ο Γιακουμής μπλοκάρει εύκολα

Στο 35′ τεράστια ευκαιρία για τα Τρικαλα να ανοίξουν το σκορ. Το μακρινό σουτ του Σταματή σταματάει στο οριζόντιο ο δοκάρι και εν συνεχεία η μπάλα σκάει καθαρά εκτός εστίας.

Αυτή είναι και η κορυφαία στιγμή του παιχνιδιού.

Τα Τρίκαλα έχουν ανέβει και πιέζουν για το γκολ.

Τέλος ημιχρόνου στα Πηγάδια δίχως τέρματα.

Τα Τρίκαλα θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί με την απίστευτη ευκαιρία του Ανδρέα Σταματή και την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.

Ξεκίνησε το Β’ ημίχρονο.

Ο Κεχαγιάς τραυματίζεται στο κεφάλι, αλλά συνεχίζει κανονικά.

Στο 50′ μακρινό σουτ Ριζογιάννη η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

Δύο αλλαγές για την Ξάνθη, Σιατραβάνης και Τεσίγια στο ματς αντί Ντίνα και Πόποβιτς στο 57′.

Στο 59′ νέα μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με το Σταματή να μπαίνει από δεξιά στην αντίπαλη περιοχή κάνει τη σέντρα σουτ, αποκρούει ο πορτιέρο της Ξάνθης.

Στην επόμενη φάση η μπάλα τιμωρεί τα Τρίκαλα καθώς σε αντεπίθεση της Ξάνθης η μπάλα φτάνει στον Καπνίδη που με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Πραγματικά άδικο για τα Τρίκαλα που είχαν δυο μοναδικές ευκαιρίες στο ματς.

Στο 63′ πλασέ Καπνίδη μπλοκάρει ο Γιακουμής.

Ο Χαραλαμπίδης ετοιμάζεται να ρίξει στο ματς Φασίδη και Ευθυμίου, αντί Αλμπάνη και Ζώγκου.

Kαι άλλες αλλαγές ετοιμάζει ο Χαραλαμπίδης που θα ρίξει στο ματς Σιλβάνο και Διαμαντόπουλο, αντί Σταματή και Νιάρου.

Στο 80′ ο Απόστολος Χαραλαμπίδης θα δει κίτρινη κάρτα από το διαιτητή για διαμαρτυρία.

Στο 85′ Κλεμέντε αντί Πέλκα τελευταία αλλαγή για τα Τρίκαλα.

Πέναλτι που κερδίζουν τα Τρίκαλα στο 93′ με τον Κλεμέντε!

Εκτελεί ο Ριζογιάννης μπλοκάρει ο κίπερ της Ξάνθης. Χάνεται η ευκαιρία για τα Τρίκαλα

Τέλος παιχνιδιού. Τα Τρίκαλα θα χάσουν τζάμπα και βερεσέ το ματς. Δικαιούνταν τουλάχιστον την ισοπαλία σε ένα απίστευτο παιχνίδι.