Trikalascore

“Καθάρισε” τον Καραισκάκη, κλείδωσε την παραμονή και βλέπει ακόμη και Play off!

Τα Τρίκαλα επικράτησαν πιο εύκολα απ ‘ότι δείχνει το τελικό 1-0 της ΑΕ Καραϊσκάκης για την 20η αγωνιστική της Super League 2 και εξασφάλισαν την παραμονή τους στη SL2, ενώ προλαβαίνουν ακόμη και την είσοδό τους στην εξάδα των πλέι οφ με συνδυασμό αποτελεσμάτων.

H νίκη των Τρικάλων ήρθε πιο εύκολα απ’ότι δείχνει το τελικό σκορ, ενώ οι κυανέρυθροι είχαν δύο δοκάρια και αρκετές ακόμη ευκαιρίες για ένα πιο ευρύ αποτέλεσμα.

Σκόρερ ο Ευθυμίου με το 5ο του εφετινό τέρμα. Άλλη ομάδα με τον Σούλη Παπαδόπουλο στην τεχνική ηγεσία που μπορεί να απουσιάζει αφού νοσεί από κορωναϊό, αλλά έχει δώσει πνοή στην ομάδα. Αήττητοι για τέταρτο σερί ματς οι Σακαφλιάδες.

Ο ΑΟΤ ήταν πολύ καλύτερος, αλλά δεν μπορούσε να μετουσιώσει σε γκολ την κυριαρχία του. Δοκάρι είχαν οι Σακαφλιάδες στο 9′ σε εκτέλεση φαουλ του Παπαγεωργίου στην σπουδαιότερη φάση τους στα πρώτα 45 λεπτά. Με αστοχες προσπάθειες των Ευθυμίου στο 2′, Σταματή στο 30′ και Νιάρου στο 34′ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Φουλ επίθεση για τον ΑΟΤ στο β’ μέρος. Ο Σταματής στο 49′ είχε δοκάρι σε κεφαλιά που επιχείρησε, αλλά το γκολ δεν άργησε. Ο Παπαγεωργίου εκτέλεσε φαουλ στο 53′ και ο Ευθυμίου με κεφαλιά έκανε το 1-0 με το 5ο προσωπικό του τέρμα. Η ομάδα της Άρτας προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά δεν μπορούσε να απειλήσει. Εύκολα ο ΑΟΤ κρατούσε τη νίκη. Πέτυχε και ένα δεύτερο γκολ με τον Ευθυμίου στο 76′ αλλά ακυρώθηκε για χέρι. Ο Αλμπάνης στο 75′ δεν μπόρεσε να κανει την προβολή στη σέντρα του Πιαστόπουλου για εκατοστά και να στείλει την μπάλα προς την εστία. Ο ΑΟΤ κράτησε σχετικά άνετα τη νίκη και συνεχίζει την αντεπίθεσή του για είσοδο στα πλέι-οφ.

To φιλμ του αγώνα:

2′ Σουτ του Ευθυμίου, αουτ

9′ Εκτέλεση φαουλ του Παπαγεωργίου, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μπουργάνη

30′ Κεφαλιά του Σταματή, μπλόκαρε ο Μπουργάνης

34′ Κεφαλιά του Σουλιώτη από κόρνετ του Νιάρου, η μπάλα λίγο άουτ

36′ Ο Δούμτσιος μπήκε στην περιοχή αλλά σούταρε άουτ

48′ Σέντρα του Δούμτσιου, ο Τσούτσης έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε αουτ

49′ Εκτέλεση φαουλ του Νιάρου, κεφαλιά του Σταματή, ο Μπουργάνης απέκρουσε και αφού βρήκε και στο δοκάρι, έφυγε κόρνερ

53′ Εκτέλεση φαουλ του Παπαγεωργίου, ο Ευθυμίου με κεφαλιά έκανε το 1-0

75′ Σέντρα του Πιαστόπουλου, ο Αλμπάνης δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή

76′ Ο Ευθυμίου σκοράρει από κοντά, αλλά ο διαιτητής το ακυρώνει καθώς υποδεικνύει πως χρησιμοποίησε το χέρι

Σκόρερ: 53′ Ευθυμίου

Συνθέσεις:

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Μπακαρός): Γιακουμής, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Σκόνδρας, Ευθυμίου, Παπαγεωργίου, Νιάρος, Πέλκας(69′ Αλμπάνης), Σταματής(89′ Ντιαλόσι), Ελευθεριάδης(63′ Πιαστόπουλος), Τάχατος.

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Μάγγος): Μπουργάνης, Θεολόγου, Χατζηδίμπας(84′ Γαλεάδης), Νταλακούρας(60′ Δερμιτζάκης), Δούμτσιος, Μαραθωνίτης(46′ Τσούτσης), Κορέλας(60′ Ντίαζ), Ναζίμ, Τάμπας, Κόκας, Κλιγγόπουλος(71′ Μαύρος)