Trikalascore

Καταιγιστική η Πηγή, “φόρτωσε” με γκολ τον Ασπρόβαλτο

Παράσταση για έναν ρόλο ήταν ο σημερινός αγώνας ανάμεσα στην Πηγή και τον Ασπρόβαλτο με τους γηπεδούχους να πιάνουν υψηλά στάνταρ απόδοσης και να φεύγουν με ευρεία νίκη 7-0.

Οι κιτρινομπλέ με κορυφαίο παίχτη τον Ξαγαρά Αθ., πετυχαίνοντας τα πέντε από τα επτά τέρμα ξεκίνησε δυνατά από το πρώτο λεπτό και μόλις στην πρώτη επίσκεψη των γηπεδούχων στην αντίπαλη άμυνα άνοιξαν και το σκορ στο 10′ με τον Ξαγαρά Αθ. και με τον ίδιο παίχτη στο 36′ στο 38′ και λίγα λεπτά πριν πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια στο 41′ να ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ σε πολύ ψηλά επίπεδα.
Η συνέχεια και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ανάλογη και την σκυτάλη των γκολ πήραν στο 48′ ο Πατσιάς Β. και στο 56′ ο Τσαντίλας σημειώνοντας το πέμπτο και έκτο γκολ αντίστοιχα ενώ τον επίλογο στο ματς έβαλε ο Ξαγαράς Αθ. με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 74′ διαμορφώνοντας το τελικό 7-0.
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν από την αρχή και αυτοί να πάρουν κάτι από σημερινό παιχνίδι ωστόσο τα κενά στο κέντρο και στην άμυνα και μένοντας και με παίχτη λιγότερο από το 35′ δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν απέναντι στην δαιμονιώδη φόρμα των γηπεδούχων.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Γύρισμα του Κουρκούνη στην μικρή περιοχή το πλασέ με την μια από τον Ξαγαρά Αθ. και η μπάλα στα δίχτυα το 1-0 στο 10′.
Διείσδυση του Κουρκούνη στην περιοχή θα κάνει το σουτ θα αποκρούσει ο Ζωγράφος μεγάλη ευκαιρία στο 23′.
Κόρνερ με τον Κουρκούνη η κεφαλιά από τον Λάζο Λ. μπλοκάρει ο Ζωγράφος στο 32′.
Αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα του Δημητρούλη Χρ. για μαρκάρισμα πολύ δυνατό από πίσω σε ανατροπή του Ξαγαρά Αθ. μέσα στην περιοχή στο 35′.
Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι με τον Ξαγαρά Αθ. και το 2-0 στο 36′.
Πάσα του Κοθρά στον Ξαγαρά Αθ. το σουτ με την μια και η μπάλα στα δίχτυα το 3-0 στο 38′.
Παράλληλη σέντρα του Κορκούνη το πλασέ με την μια από τον Ξαγαρά Αθ. και το 4-0 στο 41′.
Σέντρα του Κατσινέλη θα πάρει ο Πατσιάς Β. την μπάλα θα κάνει στο σουτ και η μπάλα στα δίχτυα για το 5-0 στο 48′.
Μεγάλη ευκαιρία με τον Ξαγαρά Αθ. το σουτ αποκρούει ο Ζωγράφος σε κόρνερ στο 51′.
Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσαντίλα και το 6-0 στο 56′.
Σουτ του Ντέρη η μπάλα άουτ στο 57′.
Φάουλ με τον Τσίγκα η μπάλα θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι με την βοήθεια των χεριών του Ζωγράφου στο 63′.
Σέντρα του Δασκάλου η κεφαλιά από τον Ξαγαρά Αθ. η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια μπλοκάρει ο Ζωγράφος στο 69′.
Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξαγαρά Αθ. και το 7-0 στο 74′.
Σουτ του Λάζου αποκρούει με τα πόδια ο Ζωγράφος στο 76′.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΗΓΗ: Πατσιάς Α., Τσαντίλας, Λάζος Λ., Κατσινέλης(74′ Κοθράς Γ.), Κονταλής(56′ Δασκάλου), Τσίγκας, Λάζος Κ., Κοθράς Κ.(56′ Μούκος), Ξαγαράς Αθ., Κουρκούνης, Πατσιάς Β.(64′ Νταλάσης).

ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΟΣ: Ζωγράφος, Κωσταρέλος Ν., Κωσταρέλος Σ.(70′ Σέσι), Σκρέτας, Αυγέρος(62′ Κατσαρός Α.), Πράτας(73′ Κωσταρέλος Ν.), Δημητρούλης Χρ., Νικλητσιώτης, Αγνάτος, Ντέρης, Δημητρούλης Αλ.